Nowości medyczne

Grant dla organizacji działających na rzecz pacjentów ze spichrzeniowymi chorobami lizosomalnymi

Trwa czwarta edycja międzynarodowego programu Genzyme PAL Award. Organizacje działające na rzecz poprawy sytuacji osób zmagających się z lizosomalnymi chorobami spichrzeniowymi, mogą ubiegać się o grant na realizację planowanych akcji społecznych. Rejestracja do programu trwa do 6 czerwca 2014 roku.

Program Patient Advocacy Leadership – PAL powstał w 2011 z myślą o wsparciu organizacji pacjentów działających na rzecz osób dotkniętych lizosomalnymi chorobami spichrzeniowymi, które należą do grupy chorób rzadkich. Stowarzyszenia z całego świata w ramach konkursu mogą ubiegać się o dotacje na rzecz budowy społecznej świadomości na temat tych rzadkich chorób, edukowania pacjentów oraz tworzenia programów wsparcia. Każdego roku przyznawanych jest 10 grantów. W ciągu trzech lat uhonorowanych nagrodą zostało 28 organizacji z całego świata.

Jak aplikować?

Aby zgłosić swój pomysł do konkursu, na trzech stronach maszynopisu należy:

·         Przedstawić działalność organizacji:  historię, misję oraz długofalowe cele;

·         Opisać ideę planowanego przedsięwzięcia wraz z planowanymi aktywnościami oraz problemem, którego działanie dotyczy;

·         Sporządzić szczegółowo zaplanowany i rozpisany budżet;

·         Określić trudności z jakimi może spotkać się planowany projekt, ich rozwiązania oraz miarę sukcesu planowanego przedsięwzięcia;

Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej programu www.genzymeadvocacyawards.com.

Wszystkie dokumenty muszą zostać sporządzone w języku angielskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 czerwca 2014 roku.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu 2014 roku.

Wśród polskich organizacji nagrodę w programie PAL otrzymało w 2012 roku Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich.

Wszelkie informacje na temat programu Genzyme PAL Award dostępne są na stronie www.genzymeadvocacyawards.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *