Bez kategorii

Helikoptery RC super prezent dla każdego

Popularność zdalnie sterowanych modeli nieustająco rośnie. W czasach naszych dziadków podobnym hitem były kolejki elektryczne. To właśnie chęć wprawienia rzeczy w ruch i sprawowania nad nimi kontroli były przyczynami ciągłego rozwoju technologicznego.

Dziś wysyłamy rakiety w kosmos i szykujemy się do podboju innych planet, zaś w ręce „przeciętnego kowalskiego” trafić może helikopter sterowany za pomocą fal radiowych. Za pośrednictwem prostego nadajnika mamy możliwość wzbicia maszyny w powietrze oraz swobodnego jej przemieszczania w różne strony. Kontrolujemy szybkości i wysokości lotu, a gdy nabierzemy wprawy możemy wykonywać podniebne akrobacje. Helikopter RC to model, który przynosi radość i uśmiech zarówno dzieciom, nastolatkom jak i dorosłym użytkownikom.

 

Jeśli pragniemy zaskoczyć kogoś podarunkiem, wykazać się niebanalnością i fantazją, helikopter zdalnie sterowany stanowi idealny pomysł. Wybierając model, należy przede wszystkim określić kto będzie jego użytkownikiem i jakie są umiejętności tej osoby. Jeśli helikopterem sterować będzie dziecko bądź osoba, która jeszcze nie miała kontaktu z helikopterami RC, należy swoje poszukiwania ukierunkować na modele sterowane podczerwienią. Taki system nadawania posiadają małe jednostki przeznaczone do lotów pomieszczeniach. Sygnał odbiornika przekazywany jest za pomocą wiązki podczerwieni, która odbijając się od ścian i obiektów, trafia do helikoptera. Dodatkowo nadajnik w modelu dla początkujących powinien posiadać 3 lub 4 kanały transmisji. Maszyna o takich paramentach jest łatwa w obsłudze, a jednocześnie zapewnia dużą swobodę lotów. Dla młodzieży i osób z doświadczeniem w pilotażu, odpowiedniejszy będzie 4-kanałowy helikopter zdalnie sterowany za pomocą fal radiowych (RC). Maszyna ta sprawdzi się zarówno w domu, jak i plenerze. Jest bardziej zwinna niż modele na podczerwień, dzięki czemu umożliwia wykonywanie podniebnych ewolucji. Dla osób zaawansowanych, doświadczonych w lotach, idealnym prezentem będzie 6-kanałowy helikopter zdalnie sterowany, który osiąga zawrotne przędności oraz wykonuje spektakularne akrobacje. Helikoptery te często wyposażone są dodatkowo w kamerę co zwiększa atrakcyjność prezentu.

 

Więcej o helikopterach RC przeczytasz na: helikoptery-rc.info

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *