Wiadomości medyczne

Infekcjom intymnym można skutecznie zapobiegać

Właściwa pielęgnacja okolic intymnych nie tylko zapewnia uczucie czystości i świeżości, ale także zapobiega infekcjom. Praktycznie każda dorosła kobieta przynajmniej raz w życiu borykała się z objawami zakażenia pochwy, a te są niezwykle nieprzyjemne, trudne do wyleczenia i niestety u wielu z nich nawracają.

Przyczyny swędzenia i pieczenia

Delikatna skóra i wilgotne środowisko, w którym znakomicie rozwijają się grzyby i bakterie, to podstawowa przyczyna zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych pochwy. Do nich dochodzą także: zmiany hormonalne, przewlekły stres albo podróż, dieta bogata w cukry proste, bielizna ze sztucznych włókien, zbyt ciasna odzież, spędzanie wielu godzin w pozycji siedzącej, częste korzystanie z publicznej pływalni, sauny lub jacuzzi a nawet współżycie z zakażonym partnerem. Objawy wywołać może także alergia na składniki płynu do higieny intymnej albo proszek, w którym prana jest bielizna. Swędzenie, pieczenie, upławy, zmiana zapachu okolic intymnych to sygnał, że trzeba szybko wziąć się za leczenie. Infekcja, która nie jest właściwie leczona nie tylko powoduje dyskomfort, ale może prowadzić do poważnych chorób układu rozrodczego, a w przypadku kobiet ciężarnych nawet do poronienia. Nie wolno jej lekceważyć. 

Pierwsza pomoc w zakażeniu

Zanim trafimy jednak do ginekologa, który przeprowadzi badanie i pobierze próbkę do badań laboratoryjnych, można działać samodzielnie. Pomocnym w zmniejszeniu świądu i pieczenia, niezależnie od tego czy infekcja ma charakter grzybiczy, czy bakteryjny okazać się może krem Vagisil. Krem ten oraz inne produkty niezbędne w codziennej higienie intymnej znajdziemy na stronie http://www.my-vagisil.pl/6-0-Vagisil-Krem.html. Warto je mieć zawsze w domu i używać, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy infekcji. O higienę intymną zadbać można dodatkowo stosując płyn, który zawiera kwas mlekowy i cytrynowy. Podmywanie się płynem Vagisil przywróci odpowiednie pH okolic intymnych oraz wzmocni działanie kremu i innych leków stosowanych w leczeniu grzybiczych lub bakteryjnych infekcji. Warto także na czas leczenia zrezygnować z koronkowej bielizny lub stringów na rzecz wygodnych majtek z bawełny lub wiskozy bambusowej, a nawet, jeśli to możliwe, chodzić po domu nago. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *