Nowości medyczne,  Wiadomości medyczne

Innowacja dla skóry 30+

Nowość: IWOSTIN RE-ACTIN
Innowacja dla skóry 30+

W skórze po 30. roku życia zachodzą zmiany powodujące spowolnienie jej naturalnej regeneracji. Skóra traci gładkość, w efekcie pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, jest gorzej nawilżona – płaszcz lipidowy ulega uszkodzeniu, częściej wygląda na „zmęczoną”. Pielęgnacja w tym czasie powinna polegać na stosowaniu preparatów, które zapobiegając tym procesom jednocześnie posiadają bardzo dobre, sprawdzone właściwości aplikacyjne i kosmetyczne (konsystencja, rozprowadzanie, wchłanianie). W odpowiedzi na te potrzeby, nową linię – IWOSTIN RE-ACTIN przygotowało Laboratorium Iwostin. Tworzą ją preparaty: Przeciwzmarszczkowy krem na dzień SPF15 (w wersjach o lekkiej i bogatej konsystencji), krem na noc oraz krem pod oczy. Receptury produktów zawierają kompleks Re-Structure (ceramidy, NNKT, kwas hialuronowy), który uzupełnia braki substancji budulcowych oraz Trylagen™ – kompleks peptydów i protein, który porządkuje i chroni włókna kolagenowe. Preparaty wykazują wysoką skuteczność działania potwierdzoną badaniami z udziałem dermatologa.

Proces starzenia skóry jest nieuchronny. Zmarszczki, utrata jędrności i wiotczenie, nierówny koloryt to skutki niedoborów ważnych substancji w skórze oraz spowolnienia jej naturalnej regeneracji. Z czasem zmienia się skład cementu międzykomórkowego, przestają działać mechanizmy odpowiedzialne za wyłapywanie wolnych rodników, zanikają włókna kolagenu i elastyny, zwalnia metabolizm komórkowy. Zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i kosmetyczną najbardziej efektywne jest intensywne wspieranie naturalnych funkcji fizjologicznych skóry – dostarczanie jej substancji, których zaczyna z wiekiem brakować i równoczesne niwelowanie widocznych oznak upływu czasu. Ponadto, jak podkreśla dermatolog dr n. med. Maria Noszczyk „Około 30. roku życia na skórze zaczynają być widoczne zmiany związane z działaniem czynników środowiskowych – suchego, klimatyzowanego powietrza, dymu nikotynowego, stresu. Skóra bardzo często staje się nadwrażliwa, czego powodem jest uszkodzenie płaszcza ochronnego naskórka przy jednoczesnym pogorszeniu jego regeneracji. To ostatni moment na rozpoczęcie systematycznej i mądrej pielęgnacji skóry z uwzględnieniem kosmetyków przeciwdziałających procesom starzenia.”

Nowe preparaty Iwostin Re-Actin wygładzają pierwsze zmarszczki i poprawiają sprężystość skóry po 30. roku życia. Swoje działanie zawdzięczają innowacyjnej, naukowo przebadanej formule oraz wyselekcjonowanym składnikom aktywnym.
W skład linii Iwostin Re-Actin wchodzą:
Przeciwzmarszczkowy krem na dzień SPF15
Pojemność: 40 ml, cena: 70 zł
Przeciwzmarszczkowy krem na noc
Pojemność: 40 ml, cena: 70 zł
Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy
Pojemność: 15 ml, cena: 60 zł

 

 


Kompleks Re-Structure

Wszystkie preparaty Iwostin Re-Liftin zawierają kompleks Re-Structure, który wzmacnia strukturę skóry, odmładzając ją od wewnątrz, skutecznie nawilża i odżywia skórę. Kompleks zawiera:
 Hialuronian sodu
Podstawowy składnik substancji pozakomórkowej wiążący wodę w skórze. Utrzymuje elastyczność i jędrność skóry poprzez odpowiednie nawodnienie warstw naskórka.
 Ceramidy
Odbudowują struktury lipidowe w skórze.
 NNKT (naturalne nienasycone kwasy tłuszczowe)
Uzupełniają niedobory lipidów w substancji międzykomórkowej.

Innowacyjne składniki aktywne
Trylagen™
Jednym z ważniejszych celów pielęgnacji skóry po 30. roku życia jest zabezpieczenie przed degradacją włókien kolagenowych, dlatego preparaty Iwostin Re-Actin zawierają Trylagen™, kompleks peptydów i protein, który działa na trzy podstawowe funkcje kolagenu: porządkuje i chroni włókna kolagenowe, zwiększa ich produkcję o 128%. Dzięki temu spłyca pierwsze zmarszczki i skutecznie opóźnia proces starzenia się skóry.

Lipochroman-6
Jak mówi dr Maria Noszczyk „Aby odpowiednio chronić skórę w tym okresie, należy stosować kremy z substancjami przeciwutleniającymi – zabezpieczającymi przed działaniem wolnych rodników. Prawidłowa pielęgnacja skóry chroni przed starzeniem się i pozwala odwrócić pewne zmiany, do których już doszło.” W celu ochrony skóry przed wolnymi rodnikami, fotostarzeniem oraz stresem oksydacyjnym podczas codziennej, przeciwstarzeniowej rutyny pielęgnacyjnej, Przeciwzmarszczkowy krem na dzień Iwostin Re-Actin wzbogacony został o Lipochroman-6, silny antyoksydant o długotrwałym działaniu. Składnik ten przechwytuje wolne rodniki i przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się. Chroni komórki przed uszkodzeniem.

Chronodyn

Ze względu na pogorszoną po 30. roku życia tolerancję skóry na stres, bardzo często staje się ona nadwrażliwa, wolniej się regeneruje, osłabieniu ulega naturalny płaszcz ochronny naskórka. Ponieważ regeneracja skóry jest największa podczas nocy, w Przeciwzmarszczkowym kremie na noc Iwostin Re-Actin zastosowano składnik Chronodyn, ekstrakt z algi Euglena gracialis. Przyspiesza on proces odnowy naskórka poprzez stymulowanie kluczowych elementów metabolizmu komórek skóry. Znakomicie poprawia jędrność i niweluje oznaki zmęczenia.

 

 

Matrixyl™

Dr Maria Noszczyk przypomina, że „W skórze z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego. Jego brak powoduje utratę zapasów wody i zakłócenie komunikacji międzykomórkowej. Skóra staje się sucha, zmniejsza swoją objętość, tracąc przy tym napięcie i jędrność, pojawiają się powierzchowne zmarszczki.” Dlatego dla wrażliwej i delikatnej skóry wokół oczu w Przeciwzmarszczkowym kremie pod oczy Iwostin Re-Actin znalazł się składnik Matrixyl™, hydroglikolowy roztwór bogaty w lipopeptydy, który stymuluje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze. Dzięki temu zwiększa jędrność i sprężystość skóry oraz długotrwale poprawia jej wygląd.

Fotostabilne filtry UV

„Około 30. roku życia na skórze pojawiają się pierwsze objawy starzenia słonecznego: przebarwienia, nie znikające wraz z uśmiechem drobne zmarszczki, wiotkość skóry wokół oczu. Codziennym nawykiem pielęgnacyjnym powinno stać się wtedy stosowanie dobrego krem ochronnego z filtrami UV i substancjami antyutleniającymi na dzień. Ochrona skóry przed działaniem promieni UV i wolnych rodników, zapobiega przyspieszonemu starzeniu się skóry i przedwczesnemu pojawianiu się cech starzenia słonecznego” – mówi dr Noszczyk.
Ponieważ skóra jako narząd chroniący organizm przed wpływem środowiska jest najbardziej narażona na działanie słońca Przeciwzmarszczkowy krem na dzień Iwostin Re-Actin zawiera filtry UVB: SPF 15 / UVA:10, dzięki czemu jest ona chroniona przed negatywnym efektami promieniowania słonecznego każdego dnia.

Skuteczność potwierdzona w badaniach

Skuteczność działania preparatów linii została potwierdzona badaniami, które wykazały:

 poprawę ujędrnienia i odmłodzenie skóry u 90% badanych, redukcję zmarszczek w okolicy oczu, ust i czoła wg 76% (Przeciwzmarszczkowy krem na dzień SPF15)
 wzmocnienie struktury skóry wg 86%, głębokie nawilżenie wg 95% badanych2 (Przeciwzmarszczkowy krem na noc)
 poprawę sprężystości skóry u 95% badanych, działanie ujędrniające i odmładzające u 90% osób2 (Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy)

Preparaty mają bardzo dobre właściwości aplikacyjne (konsystencja, rozprowadzanie, wchłanianie), są przyjemne w stosowaniu, idealne jako baza pod makijaż.


Dodatkowych informacji udziela:
Alicja Jabłońska-Krzywy
NEPENTES PHARMA Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17, 00-203 Warszawa
e-mail:
alicja.krzywy@nepentes.pl
tel. (+48 22) 280 82 45, tel. kom: 724 247 245

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *