Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Innowacyjne metody leczenia wad zgryzu

Posiadanie białych, pięknych i zadbanych zębów to marzenie każdego człowieka. Niemniej natura nie zawsze obdarza każdego idealnym uzębieniem, dlatego czasem trzeba jej pomóc. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia wad zgryzu można już w kilka miesięcy stać się posiadaczem olśniewającego uśmiechu. Gabinety ortodontyczne w stolicy posiadają bogatą ofertę dla osób pragnących przywrócić zdrowe i piękne zęby.

W dzisiejszym świecie bardzo ważne jest posiadanie niezachwianego poczucia pewności siebie i wysokiej wartości własnej osoby. Niestety, częstokroć nawet niewielkie uchybienia w budowie szczęki i uzębienia potrafi wpłynąć na dyskomfort psychiczny i tym samym obniżyć samoocenę. Z pomocą przychodzą gabinety dentystyczne oferujące innowacyjne rozwiązania w leczeniu nieprawidłowości jamy ustnej. Przed wizytą u ortodonty zaleca się podjąć leczenie stomatologiczne obejmujące ubytki kanałowe, usunięcie kamienia nazębnego, a także zlikwidowanie wszelkich stanów zapalnych jamy ustnej. Pacjent ma do wyboru kilka aparatów leczniczych, jakie się stosuje w leczeniu wad. W przypadku mniejszych defektów stosuje się przezroczyste aparaty ortodoksyjne (tak zwane Clear Aligner) i aktywatory, czyli nakładki na zęby wyrównujące silny nadgryz lub zgryz głęboki. Leczenie tego typu metodami trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. Aparaty konwencjonalne i językowe (tak zwane lingwalne, czyli niewidoczne dla otoczenia) są stosowane u pacjentów z silnymi i trwałymi niedoskonałościami estetycznymi. Ich budowa opiera się na specjalistycznie wyprofilowanych metalowych łukach korygujących daną niedoskonałość dzięki odpowiedniemu naciskowi naprowadzającemu zęby na prawidłowe pozycje.Szczegółowy opis funkcjonowania każdej techniki korekcji można znaleźć na stronach internetowych ortodontów. Istotne jest, aby zawierała ona szczegółowe wytyczne zarówno dla przyszłych, jak i obecnych pacjentów (dla przykładu ? tego typu witrynę prowadzi zakład Adent).

Warto konsultować alternatywne środki korekty wad zgryzu, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty już w kilka miesięcy. Bez względu na wybór leczenia, wielki wpływ na jego efekt posiada sam pacjent. Silna motywacja, wysoka dbałość o higienę jamy ustnej i stosowanie się do zaleceń lekarza ortodonty, to główne czynniki sukcesu w korektach nieprawidłowości uzębienia. Warto wybrać gabinet oferujący szeroki wachlarz usług, zaś przede wszystkim ortodonta w Warszawie i innych większych miastach powinien cieszyć się nieposzlakowaną opinią, by swoim profesjonalizmem i wysoką jakością usług mógł pomóc pacjentowi i wyróżniać się na tle konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *