Nowości medyczne,  Wiadomości medyczne

INTYMNIE-program do codziennej higieny i pielęgnacji okolic intymnych

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK wprowadza do swojego rynkowego portfolio zupełnie nową serię o nazwie INTYMNIE. Składają się na nią cztery preparaty, które tworzą program do codziennego mycia i profilaktyki zdrowotnej okolic intymnych. INTYMNIE to swoistego rodzaju nowość na rynku kosmetycznym – to pierwsze preparaty do higieny intymnej z prebiotykiem. W recepturze każdego z nich, obok w/w prebiotyku, wykorzystano m.in.: kwas mlekowy, lamesoft, ekstrakt z mydlnicy. Wszystkie preparaty zapewniają uczucie świeżości, nie wysuszają skóry, delikatnie ją oczyszczają i utrzymują lekko kwaśny odczyn okolic intymnych. Dostępne są w butelkach z wygodną pompką.

Program INTYMNIE powstał z myślą o kobietach w ciąży i po porodzie oraz wszystkich świadomych występowania infekcji okolic intymnych, związanych z postępem cywilizacyjnym. Utrzymanie optymalnego – kwaśnego odczynu mikroflory okolic intymnych jest niezwykle ważne, gdyż hamuje to rozwój bakterii chorobotwórczych. Jednakże istnieje wiele czynników, które negatywnie wpływają na odczyn tej mikroflory, są to m.in.: niewłaściwa higiena codzienna, kąpiele w zbyt ciepłej wodzie, używanie mydła o pH 11-12, kuracja antybiotykowa, zaburzenia hormonalne, alergie, cukrzyca, ciąża czy stosowanie antykoncepcji.

Naukowcy z Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK dołożyli wszelkich starań, aby w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji tego obszaru ciała, znalazł się aktywny składnik, który będzie stymulować rozwój przyjaznych dla skóry bakterii z gatunku Lactobacillus sp. oraz Micrococcus sp. Takim aktywnym i najważniejszym składnikiem w preparatach z serii INTYMNIE jest prebiotyk – biolin (łączący właściwości ekstraktu z korzenia cykorii – inuliny oraz dwucukrów). Prebiotyk nie dopuszcza do rozwoju bakterii patogennych – grzybów drożdżoidalnych i Escherichia coli, odnawia naturalną, „przyjazną skórze” florę bakteryjną i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych. Pozostałymi substancjami aktywnymi są: kwas mlekowy, utrzymujący lekko kwaśny odczyn pH, ekstrakt z mydlnicy, zawierający saponiny o właściwościach myjących, lamesoft – chroniący płaszcz lipidowy skóry oraz panthenol i glicerynę o właściwościach łagodzących i nawilżających.

W skład programu INTYMNIE wchodzą cztery preparaty do codziennej higieny intymnej, przy czym każdy z nich jest dodatkowo wzbogacony innym składnikiem ziołowym:
1. NAWILŻAJĄCY ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ Z ALOESEM – ekstrakt z aloesu ma działanie przeciwzapalne, nawilżające i łagodzące podrażnienia
2. REGENERUJĄCY ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ Z BABKĄ LANCETOWATĄ – ekstrakt z babki lancetowatej działa przeciwzapalnie oraz przyspiesza gojenie i regenerację nabłonka
3. ŁAGODNY ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ Z PRAWOŚLAZEM – ekstrakt z prawoślazu działa przeciwzapalnie, powlekająco i zmiękczająco
4. KOJĄCY ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ Z RUMIANKIEM – ekstrakt z rumianku ma właściwości antyseptyczne, łagodzące i przyspieszające gojenie.

Wszystkie preparaty z serii INTYMNIE przebadano pod kierunkiem lekarzy dermatologów i ginekologów, dostępne są w aptekach oraz drogeriach i sklepach kosmetycznych na terenie całego kraju.

Cena ok. 14 PLN (op./200 ml)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *