Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Jak dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne dla osób z wadą wzroku?

Kupując okulary przeciwsłoneczne trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, należy bowiem mieć świadomość, że okulary przeciwsłoneczne również mogą być niebezpieczne. Przede wszystkim noszenie okularów, które nie posiadają filtru UV nie ma najmniejszego sensu, dlatego też lepiej z nich całkiem zrezygnować. Takie okulary nie chronią, a wręcz przeciwnie – stanowią zagrożenie, bowiem przyciemniony obraz sprawia, że oko jest pozbawione odruchu obronnego, czyli mrużenia i zasłaniania gałki powieką oraz rzęsami. W efekcie źrenica się poszerza i do oka dostaje się znacznie więcej promieni ultrafioletowych. Na co zatem należy zwracać uwagę podczas zakupu okularów przeciwsłonecznych? Przede wszystkim na to, aby okulary faktycznie redukowały szkodliwe promieniowanie. Myląca może być naklejka, która na okularach się znajduje. Ponadto okulary powinny być wybierane zgodnie z ich przeznaczeniem – trzeba pamiętać, że okularów przyciemnionych powyżej 50% nie należy używać bez konsultacji z lekarzem. Warto również zwrócić uwagę na wielkość oprawek – powinny one zasłaniać całe oko. Szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych posiadających odpowiednie filtry UV posiada optyk-debica.pl.

 

Jak z ochroną oczu przed szkodliwym promieniowaniem powinny radzić sobie osoby z wadą wzroku? Wielu ludziom wciąż wydaje się, że w przypadku wady wzroku można zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych. Nic bardziej mylnego. Obecnie każdy może wybrać okulary przeciwsłoneczne zgodnie ze swoimi potrzebami. Najlepszym wyborem będą okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi, które dopasować można do każdej wady wzroku. Kolejna propozycja to szkła fotochromatyczne. Fotochromy w zależności od warunków atmosferycznych zmieniają swoje zabarwienie, dlatego też polecane są osobom, które okulary korekcyjne noszą na co dzień. Okulary ze szkłami fotochromatycznymi pod wpływem promieniowania UV zmieniają swoją barwę na brązową bądź też szarą. Jeśli natomiast chodzi o wybór samych oprawek okularów przeciwsłonecznych dla osób z wadą wzroku, to jest on znacznie większy niż przed kilkoma laty. Salony optyczne, również optyk-debica.pl wychodzą bowiem naprzeciw wszelkim wymaganiom swoich klientów.

 

Okulary przeciwsłoneczne to przede wszystkim dbanie o komfort widzenia. Nosimy je niezależnie od pory roku, a dzięki szerokiej ofercie można wybrać oprawki zgodne ze swoimi wymaganiami i gustem, a przy tym być na bieżąco jeśli chodzi o panującą właśnie modę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *