Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Każdy zabieg kosmetyczny potrzebuje odpowiedniego przygotowania. Zanim fryzjer zetnie nam włosy, musi je umyć i odżywić, a przed peelingiem ciała potrzebne jest oczyszczenie skóry. Nie inaczej jest, więc w przypadku depilacji laserowej.

 

A ponieważ jest to zaawansowany proces, jednocześnie wymaga bardziej złożonego przygotowania. W końcu każdemu zależy na tym, by depilacja okazała się faktycznie bezbolesna oraz bezpieczna dla kondycji skóry oraz zdrowia. Zobaczmy, co należy zrobić przed udaniem się na wizytę do salonu kosmetycznego wykonującego depilację laserową.

 

Przede wszystkim ważna jest kondycja włosków, które chcemy usunąć. Powszechnie uważa się, że należy je „zapuszczać”. Jest w tym jednak tylko część prawdy. To fakt, że nie należy stosować zabiegów wyrywających włoski – tradycyjny depilator, wosk, pęseta – mniej więcej przez miesiąc przed planowaną datą zabiegu. Jednocześnie jednak można, a wręcz należy zgolić je maszynką lub kremem przed zabiegiem. Dlaczego? Światło lasera może sprawić, że włosek, który wystaje ponad powierzchnię skóry, ulegnie spaleniu, co z kolei może poparzyć skórę. Laser doskonale działa na włosy, które są pod powierzchnią skóry, o ile tylko znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego też nie wyrywamy włosków, a jedynie je golimy. W przeciwnym wypadku osłabimy efekt laseru. Pamiętajmy też o tym, że ze względu na różne fazy wzrostu poszczególnych włosków, proces depilacji laserowej prawdopodobnie trzeba będzie powtarzać, nawet kilka razy.

 

Co więcej, przed użyciem lasera nie wystawiajmy depilowanej części ciała na słońce, nie odwiedzajmy solarium, a nawet nie stosujmy samoopalaczy. Wszystko, dlatego, że melanina w skórze osłabia działanie lasera – jest ona pożądana, owszem, ale w strukturze włosów. Może się także okazać, że na jakiś czas przed depilacją trzeba będzie odstawić niektóre leki, suplementy, a nawet zioła. Dlatego zawsze warto zapisać się na zabieg depilacji laserowej z większym wyprzedzeniem czasowym, a w razie wątpliwości na temat tego, jak przygotować się do zabiegu, poprosić o pomoc kosmetyczkę.

 

Odziwedź Centrum Kosmetyki Laserowej w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *