Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Jak tanio wypożyczyć samochód?

W końcu mieszkaniec południowej części kraju wybierając się nad morze często zrezygnuje z jazdy prywatnym samochodem z uwagi na wysokie koszty paliwa i stres związany z kilkugodzinną jazdą. Wybiera przelot samolotem, który pozwala zaoszczędzić czas i energię. Będąc już w Gdańsku można wynająć samochód na czas pobytu co ułatwi i usprawni zwiedzanie. Jednak wypożyczenie auta może być kosztowne i uciążliwe dla całego budżetu urlopowego. Aby zaoszczędzić pieniądze podczas najmu pojazdu należy kierować się kilkoma wskazówkami.

 

Obecnie coraz większe grono korzysta z urządzeń GPS a ich największe zalety dostrzega się podczas podróży w nieznane zakątki. Wiele z dostępnych na rynku wypożyczalni nalicza dodatkowe opłaty za nawigacje. Jeżeli więc dysponujesz własnym urządzeniem, warto jest go wziąć z domu. Zupełnie podobnie wygląda sytuacja z fotelikiem dla dziecka. Zabezpieczając się w podobny sposób można liczyć na redukcję kosztów związanych z najmem wozu. Inną równie istotną kwestią jest konieczność zarejestrowania na filmie wszelkich uszkodzeń samochodu. Wiele z dostępnych na rynku firm będzie nastawiona na zyski pochodzące ze szkód auta. Tyle, że część z nich będzie widoczna jeszcze przed jego odebraniem. Uzupełnij protokół, w którym podane są konkretne informacje na temat ewentualnych uszkodzeń. To nie zajmie dużo czasu, a da Ci spokój. Nie czujesz się w końcu zobowiązany płacić za konsekwencje nieostrożnej jazdy innych osób. Przy zwracaniu wozu można nagrać krótki filmik, który będzie przedstawiał, że oddajesz nieuszkodzony samochód. Zweryfikować należy zasady płatności za paliwo. W różnych firmach mogą być odmienne dlatego tak ważne jest dokładne sprecyzowanie jak to wygląda w konkretnej, którą jesteśmy zainteresowani. Jeżeli sam jesteś zobowiązany tankować paliwo to możesz zaoszczędzić wyszukując najkorzystniejszych cen w okolicy. Jeżeli korzystasz ze smartfona możesz pobrać aplikacje, która informuje o przeciętnych cenach paliwa w miejscu, w jakim się poruszasz i dodatkowo wskazuje najkorzystniejsze oferty na stacjach paliw. Zarówno firmy w Gdańsku np. wypożyczalnia samochodów Gdańsk – Exel czy też w innych miastach w kraju oferują początkowo podstawową stawkę za najem, która może zostać podwyższona o opcjonalne dodatki. Staraj się czytać informacje zamieszczone w regulaminie a w szczególności, te napisane drobnym drukiem. Mogą one dotyczyć dodatkowych opłat, które będziesz zobowiązany ponieść. Koszty, których możesz uniknąć zwykle dotyczą opłat ponoszonych za wypożyczenie bezpośrednio z lotniska lub za przekaźnik do pobierania opłat przy autostradzie.

 

Poruszanie się po większych miastach jak: Gdańsk, Gdynia czy Sopot stanie się znacznie prostsze w chwili najmu mniejszego samochodu. Pozwoli to obniżyć koszty związane z wypożyczeniem i paliwem. A też znacznie łatwiej będzie znaleźć miejsce parkingowe dla mniejszego samochodu.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Exel – Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lidera branży na terenie woj. Pomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *