Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Jak usunąć obrzęki? Wypróbuj masaż próżniowy

Dlaczego powstają obrzęki?

 

Najczęściej są wynikiem prowadzenia złego stylu życia. Do ich powstania przyczynia się zła dieta – uboga w białko, a obfitująca w produkty zawierające dużo soli. Podobny wpływ ma rodzaj wykonywanej pracy. Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji lub aktywność wymagająca ciągłego stania powoduje przeciążenia i prowadzi do powstawania opuchnięć. Pomocne w tym są także i takie czynniki, jak wysoka temperatura, alkohol czy palenie papierosów. Obrzęki mogą być wynikiem także wielu poważnych chorób, np. zakrzepicy, chorób nerek lub niewydolności żylnej. Wszystkie te elementy wpływają na nieprawidłowe krążenie limfy w organizmie człowieka. Kiedy układ limfatyczny nie radzi sobie z jej prawidłowym rozprowadzeniem po ciele, gromadzi się ona w jednym miejscu i tak powstają obrzęki.

 

 

Masaż próżniowy – dobry sposób na obrzęki

 

Masaż ten jest niezastąpiony w walce z obrzękami. Jego właściwości drenujące docenia wiele osób, które cierpi na tę przypadłość. Polecany przez lekarzy ma i inne zastosowania, dodatkowo zwiększające jego atrakcyjność. Można go wykorzystać przy:

 

 • walce z cellulitem

 • odchudzaniu

 • walce o jędrną i elastyczną skórę

 • usuwaniu toksyn z organizmu

 • usuwaniu obrzęków

 

Jego działanie opiera się o wytworzenie próżni poprzez podciśnienie. Kontrolowane zasysanie skóry i jej masowanie pomaga pobudzić krążenie i przesunąć zalegającą limfę. Odpowiednio wykonywane ruchy drenujące mogą znacząco zniwelować obrzęki oraz zmniejszyć częstotliwość ich pojawiania się w przyszłości.

 

 

Zabieg masażu próżniowego w przybliżeniu

 

Masaż próżniowy wykorzystuje specjalne głowice, które zasysają wybrany obszar ciała. Jest on dosyć intensywny i oddziałuje na głębokie obszary ciała. Skóra powinna być rozgrzana i dobrze nawilżona, aby narzędzie umożliwiające masaż mogło swobodnie przesuwać się po ciele. Osoba przeprowadzająca ten zabieg wykonuje powolne ruchy linearne lub koliste. Zależy to od miejsca, w którym występują obrzęki. Prawidłowo przeprowadzony masaż pozostawi lekkie zaczerwienienia, które będą świadczyły, że skóra została odpowiednio uchwycona i wymasowana. Zabieg taki wykonywany jest w Anlaya Day Spa w Józefowie. Wybranie odpowiedniego, profesjonalnego gabinetu jest lepszą opcją niż próba wykonania go w domu, np. za pomocą baniek chińskich. Są to dwa różne masaże, których nie należy mieszać. Osoby nieprzeszkolone w tym kierunku zamiast pomóc mogą zrobić krzywdę. W wyniku nieprawidłowego masażu próżniowego mogą pojawić się na ciele duże siniaki powodujące ból i utrudniające codzienną aktywność. Zabieg przeprowadzony w odpowiednim miejscu jest dużo bardziej skuteczny.

 

 

Przeciwwskazania do wykonania masażu próżniowego

 

Masaż ten jest nie tylko zabiegiem kosmetycznym ale także prozdrowotnym, dlatego nie wszystkie osoby mogą z niego skorzystać. Najważniejszymi przeciwwskazaniami do jego wykonania są;

 

 • ciąża

 • choroby skórne

 • alergie i uczulenia

 • rany i urazy skóry

 • żylaki

 • popękane naczynka krwionośne

 • miażdżyca

 • choroba nowotworowa

 • hemofilia

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości, czy jest to odpowiedni metoda wspomagająca leczenie obrzęków, osoba zainteresowana powinna się skonsultować z specjalistą. Jeśli obrzęki są wynikiem choroby – z lekarzem, a jeśli są wynikiem niezdrowego stylu życia – z masażystą wykonującym ten zabieg.

 

Masaż ten jest zabiegiem nieinwazyjnym, usuwa obrzęki w sposób bezpieczny i przyjemny dla klienta. Po odbyciu go można powrócić do codziennych aktywności. Efekty widoczne są natychmiastowo, po pierwszym zabiegu, szczególnie u osób ze skłonnościami do częstych obrzęków. Podczas stosowanie masażu próżniowego zauważa się także zwiększone wydalanie moczu, co skutkuje częstszym spożywaniem płynów. Tak więc zabieg ten wpływa również na poprawę przemiany materii i zmusza daną osobę do lepszego nawilżania organizmu od środka.  Najlepsze rezultaty będą widoczne po kilkukrotnym zastosowaniu masażu w odstępie 2-3 tygodni – jeden zabieg pozwala zauważyć efekty, ale nie likwiduje przyczyny obrzęków. Konieczne są zabiegi przypominające i podtrzymujące rezultaty – wówczas można cieszyć się lekkim ciałem przez długi czas.

 

 

Artykuł powstał we współpracy z Anlaya Day Spa: www.anlaya.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *