Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Jak woda jonizowana może pozytywnie wpływać na Twoje zdrowie?

1. Zjonizowana woda z jonizatora jest woda alkaliczną

 

Ogólnie rzecz biorąc w dzisiejszych czasach, z uwagi na różne uwarunkowania, m.in.: stres, złą dietę, mocno przetworzone produkty spożywcze itp., nasze ciało traci równowagę kwasowo-zasadową. Przeciążenie toksyczne powoduje często uczucie nadmiernego zmęczenia, osłabienia i sfrustrowania. To wcześniejsze oznaki informujące nas o tym, że nasze ciało nie jest w stanie poradzić sobie z nadmiarem toksyn. W miarę upływu czasu organizm staje się bardziej kwaśny, co z kolei według badań jest jedną z głównych przyczyn powstawania większości chorób. Organizm, chcąc poradzić sobie z nadmiernym zakwaszeniem, stara się buforować ten stan poprzez pobór wapnia z kości i magnezu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania np. naszego serca. Nadmiar odpadów kwaśnych jest przechowywany w tkankach tłuszczowych, a to z kolei powoduje nadwagę i stwardnianie tętnic. W stawach gromadzą się osady krystaliczne, które prowadzą do tworzenia się dny moczanowej, zapaleń i sztywności. Całość tych uwarunkowań przyczynia się do zakłócenia kanałów komunikacyjnych w naszym ciele, a w efekcie do degeneracji niektórych narządów, co finalnie jest przyczyną cywilizacyjnych schorzeń. Jonizowana woda alkaliczna pomaga w rozpuszczaniu zakumulowanych odpadów kwasowych i skutecznie wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Utrzymywanie organizmu w równowadze jest pierwszą linią obrony przeciw powstawaniu różnych chorób.

 

2. Alkaliczna woda jonizowana jest naturalnym antyoksydantem

 

Woda jonizowana działa jak silny, naturalny przeciwutleniacz. Wiemy, że nasze ciało składa się w większości z wody, u noworodków jest to nawet powyżej 80% masy ciała, u dorosłego człowieka min. 60-65%. Utrata nawet kilkunastu % wody w organizmie stanowi dla niego zagrożenie. Według wielu specjalistów uczucie pragnienia już jest groźnym sygnałem mocnego odwodnienia organizmu. Z uwagi na tak wysoką zawartość wody w naszym organizmie ważnym aspektem jest, jaka woda oraz w jakiej jakości jest do niego dostarczana. Woda jonizowana zawierająca ujemne ORP (potencjał redukcji utleniania), zawierając jony hydroksylowe pomaga w produkcji dobrego tlenu, neutralizując szkodliwe w nadmiarze wolne rodniki. Poprzez zmianę formacji cząsteczek woda jonizowana zwiększa nawilżanie komórek, przyczyniając się do poprawy ich komunikacji w naszym ciele, wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej. Alkaliczna woda jonizowana wpływa korzystnie na całą komunikację w organizmie i na spowolnienie procesów jego starzenia się.

 

W dzisiejszym świecie ogromne kwoty wydawane są na często sztuczne antyoksydanty. Wiele milionów pochłaniają przeciwutleniacze typu: witaminy A, C, E, oraz woda butelkowana, często kwaśna, nie posiadająca lepszych parametrów niż woda w kranie, a dodatkowo pozbawiona dobrych minerałów alkalizujących. Wspólnym mianownikiem dla wody jonizowanej oraz wspomnianych witamin A, C, E jest fakt, że zarówno woda jonizowane oraz nadmienione witaminy mają zdolność do przenoszenia tlenu z dodatkowym elektronem. Woda zjonizowana bogata w jony hydroksylowe, stanowi o wspomnianej wcześniej zdolności neutralizacji nadmiaru wolnych rodników, co w następstwie – efektywnie zapobiega przedwczesnym procesom starzenia się i wielu chorobom. Woda jonizowana, która pozytywnie wpływa na neutralizację poziomu wolnych rodników, bardzo przyczynia się do lepszego dotlenienia organizmu i ogólnego zwiększenia poziomu energii życiowej.

 

W naszym nowoczesnym świecie i sposobie życia, poziom tlenu w organizmie jest notorycznie zakłócany poprzez wysoki stres, zanieczyszczenie środowiska oraz brak ruchu. Zaopatrzenie organizmu w tlen jest bardzo istotnym elementem wpływającym na niszczenie komórek nowotworowych, usuwanie odpadów z organizmu i przenoszenie substancji odżywczych. Stanowi naturalną barierę w walce z ciągle atakującymi nas bakteriami i wirusami. Wyrobienie w sobie zwyczaju wypicia szklanki wody jonizowanej na początek każdego dnia powinno być podstawą codziennej aktywności. 

 

3. Dlaczego ważne jest ujemne ORP wody?

 

ORP może mieć wartość dodatnią lub ujemną i wyrażać możliwości oddania lub przyjęcia wolnych elektronów. Wartość ujemna ORP alkalicznej wody zjonizowanej oznacza występowanie wolnych elektronów, zdolnych do neutralizacji wolnych rodników. Wyższy wskaźnik ujemnej wartości ORP = większa ilość wolnych elektronów w wodzie. Odwrotnie: dodatni wskaźnik ORP w wodzie wskazuje na brak wolnych elektronów, a co za tym idzie większą zdolność do pobierania elektronów.

 

Wysokie dodatnie ORP występujące w większości kupowanych wód butelkowanych, których odczyn jest kwaśny, powoduje szybsze utlenianie i przyspiesza procesy starzenia. Pomijamy tutaj kwestie ich przechowywania, przewożenie na słońcu w plastikowych butelkach itp. Kiedy pijesz wodę jonizowaną wprowadzasz do organizmu przeciwutleniacz zdolny do lepszej odnowy na poziomie komórkowym. Obrazowo mówiąc, jeśli wypijesz świeży wyciskany sok, np. z pomarańczy, jego ORP będzie także naturalnie ujemny. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na picie dużej ilości soku, ze względu na wysoką zawartość cukru. Picie alkalicznej wody jonizowanej jest naturalne, nie wnosi żadnych obciążeń ubocznych dla organizmu, szybciej nawadnia Twoje ciało i dodaje mu naturalnych sił witalnych. Postaraj się wyrobić w sobie naturalną potrzebę picia wody, a mając do niej dostęp – na bieżąco z Twojego jonizatora – ciesz się dobrem, jakie niesie za sobą picie wody jonizowanej.

 

4. Picie jonizowanej wody powoduje szybsze nawadnianie organizmu

 

Woda składowana w butelkach, zaporach i przepompowniach różni się od wody jonizowanej. Ludzie od wielu tysięcy lat pili głównie wodę wolną od substancji chemicznych, wodę która często była w ruchu. Jak wiadomo woda jest najlepszym rozpuszczalnikiem, co sprawia, że przenosi informację z powierzchni, np. skał przez które przepływa. W kilku miejscach na świecie w dalszym ciągu można korzystać z dobroci takiej wody. W codziennym funkcjonowaniu jest to aktualnie także możliwe, dzięki instalacji jonizatora wody alkalicznej. Jest to urządzenie, które w procesie elektrolizy przetwarza wodę przepływającą przez komorę jonizacyjną na wodę jonizowaną, o zmienionej zasadowości. Jonizator wody podłączamy zwykle w kuchni, do zasilania wody z sieci wodociągowej, co umożliwia uzyskanie wody zjonizowanej. Alkaliczna woda jonizowana ma zmieniony rozmiar i kształt cząsteczki wody, które zostają zredukowane. Ta właściwość wody jonizowanej została odkryta przez japońskich naukowców i stanowi o szybszym i łatwiejszym wchłanianiu się wody jonizowanej przez błonę komórkową. Zawarte w wodzie, zjonizowane alkaliczne minerały są znacznie szybciej przyswajalne, co sprawia, że organizm może je szybciej wchłonąć i z nich korzystać.

 

5. Woda zjonizowana poprawia smak i jakość żywności

 

Ponieważ woda zjonizowana ma zwiększoną możliwość przenikania, lepiej nawadnia produkty żywnościowe. Można to sprawdzić na prostym eksperymencie, który polega na przygotowaniu naturalnej herbaty zielonej, na bazie alkalicznej wody jonizowanej. ( Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=cELAjb3rens ).

 

Jeśli lubisz kawę, spróbuj zaparzyć ją na wodzie zjonizowanej, a wydobędziesz z niej lepszy aromat i smak. Warto także użyć wysoko alkalicznej wody do moczenia owoców i warzyw: po ich umyciu w wodzie kwaśnej należy namoczyć je w wodzie alkalicznej, a pozbędziemy się części pestycydów z naskórka. Woda zjonizowana sprawi, że zamoczone owoce i warzywa nabiorą świeżości.

 

6. Jonizowana woda kwaśna doskonała dla lepszej skóry i kondycji włosów

 

Skóra ma naturalnie kwaśny odczyn ok. 5 -5,5pH. Korzystając z kwaśnej wody do mycia twarzy i ciała skóra nabiera młodszego wyglądu. Kwaśna woda po jonizacji jest zalecana do stosowania np. na trądzik, dla wielu osób sprawdza się doskonale przy wypryskach na skórze twarzy, potocznie zwanej „opryszczką”. Można znaleźć także informacje o stosowaniu jonizowanej wody kwaśnej przez szpitale w Japonii, do sterylizacji ran. Zredukowana woda działa kojąco po ukąszeniach owadów, zmniejszając zapalenie i swędzenie ran.

 

Copyright: Symec Consulting 2015. Artykuł przygotowany przez serwis Jonizatory.eu

  1. W części artykułu wykorzystano materiał z http://www.chansonalkalinewater.com/

 

 

Zastrzeżenie: filmy, artykuły i komentarze oraz opinie tutaj wyrażone, to doświadczenia poszczególnych osób. Informacje na tej stronie nie zostały poddane przeglądowi przez urzędy do tego uprawnione. Produkty oferowane na sprzedaż nie są przeznaczone do leczenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobom lub stanu zdrowia. Artykuły zamieszczone na tym serwisie nie stanowią podstawy do podjęcia samodzielnego leczenia. W każdej sytuacji chorobowej zalecany jest kontakt z prowadzącym lekarzem specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *