Nowości medyczne

Jak współdziałając skutecznie ratować

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa – Arłamów.

W dniach 16-17 października odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pod tytułem: „Współdziałanie fundamentem skutecznego ratownictwa”. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczestnikom, jak ważna jest wzajemna współpraca różnych podmiotów i instytucji w obszarze bezpieczeństwa.

Konferencja stanowiła platformę wymiany doświadczeń, wypracowanych praktyk i skutecznych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa i zapewnienia profesjonalnej pomocy osobom w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

Jednym z aspektów konferencji była prezentacja możliwości prowadzenia działań ratowniczych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do ratowania ludzkiego życia. Zostały zaprezentowane m.in. defibrylatory LIFEPAK1000 i LIFEPAK CR+

Ponadto odbyły się pokazy w terenie przy współpracy i aktywnym udziale służb specjalistycznych z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego, wysokościowego, poszukiwawczo-ratowniczego, a także chemiczno-ekologicznego.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele: Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowego Ratownictwa Medycznego, Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Polskiego Czerwonego Krzyża, organów administracji rządowej i samorządowej odpowiedzialni za bezpieczeństwo i za zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.

Organizatorami konferencji byli: Państwowa Szkoła Zawodowa im. J. Grodka w Sanoku wraz z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej. Wojewodą Podkarpackim oraz Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *