Artykuły dziecko,  Poradniki

Jak wybrać kardiologa dziecięcego?

Problemy zdrowotne zarówno najmłodszych, jak i trochę starszych dzieci, czasami wymagają konsultacji lekarza kardiologa. Zanim umówisz się na wizytę w przychodni, sprawdź w jaki sposób wybrać najlepszego kardiologa dziecięcego tak, aby oszczędzić dziecku niepotrzebnego stresu, a jednocześnie uzyskać wartościową poradę specjalisty.

Przede wszystkim: kompetencje

Kardiologia dziecięca to specjalizacja wymagająca od lekarza dużej wiedzy, odpowiedniego wykształcenia oraz wieloletniej praktyki. Wykrywanie i leczenie wad serca oraz zaburzeń krążenia u najmłodszych to niezwykle ważne zagadnienia, a od prawidłowej diagnozy często zależy zdrowie i dalsze życie młodego pacjenta. Przed zapisaniem się na wizytę warto sprawdzić zawodową biografię lekarza, między innymi ukończone studia i specjalizacje, przebieg kariery oraz jego osiągnięcia naukowe. Lekarze, którzy mogą pochwalić się licznymi publikacjami naukowymi z zakresu kardiologii dziecięcej, a także Ci, którzy pracowali w renomowanych szpitalach, są zazwyczaj godni zaufania. Kardiologów dziecięcych o doskonałej opinii i wybitnych osiągnięciach znajdziesz w Specjalistycznym Centrum Medycznym ADAD w Warszawie. Lekarze zatrudnieni w poradni posiadają niezbędne doświadczenie i wiedzę, dzięki którym z pewnością będą mogli pomóc Twojemu dziecku.

Sprawdź opinie w Internecie

Nie od dzisiaj wiadomo, ze Internet jest cennym źródłem informacji. Jeżeli szukasz kardiologa dziecięcego w Warszawie, sprawdź opinie o poszczególnych lekarzach na popularnych forach internetowych dla rodziców oraz w serwisach o tematyce medycznej. Śledząc wątki na temat specjalistów możesz przekonać się, czy cieszą się oni dobrą opinią pacjentów i ich rodziców, czy stawiane przez nich diagnozy zazwyczaj okazują się trafne, a także jakie jest ich podejście do najmłodszych. Zanim powierzysz zdrowie swojego dziecka w ręce wybranego lekarza kardiologa, sprawdź wypowiedzi jego dotychczasowych pacjentów, którzy są cennym źródłem informacji. Jeżeli opinie w Internecie są dobre, a pacjenci chwalą wiedzę, trafne diagnozy oraz dobre podejście lekarza do dzieci, to warto zapisać się na wizytę.

Kompetencje behawioralne

Wybierając kardiologa dziecięcego należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na wiedzę i doświadczenia, ale także na jego umiejętności komunikacji z najmłodszymi pacjentami. Praca z dziećmi wymaga odpowiedniego przygotowania oraz dobrego podejścia, dzięki któremu lekarz wie, jak rozmawiać na temat zdrowia i dolegliwości z najmłodszymi pacjentami. Umiejętności w tym zakresie są niezwykle ważne, ponieważ tylko dobra atmosfera podczas wizyty sprawi, że dziecko będzie czuło się komfortowo i nie odczuje dodatkowego leku w tej niekomfortowej dla niego sytuacji, jaką jest wizyta w przychodni zdrowia. Warto pamiętać, że także przeprowadzenie wywiadu z dzieckiem wymaga nieco innych umiejętności i innego podejścia niż w przypadku dorosłych pacjentów, którzy w sytuacjach stresowych lepiej panują nad emocjami i łatwiej jest im nawiązać kontakt z lekarzem kardiologiem.

Dobry kardiolog dziecięcy powinien posiadać odpowiednią wiedzę medyczną oraz bardzo dobre umiejętności pracy z najmłodszymi. Połączenie tych cech sprawi, że wizyta u lekarza nie będzie dla dziecka stresującym przeżyciem, zwiększając jednocześnie szanse na udane leczenie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *