Artykuły Kobieta Mężczyzna

Jak wybrać pieluchy dla dorosłych?

Myśląc o pieluchach dla dorosłych, najczęściej wyobrażamy sobie produkt chłonny, podobny do pampersów dla dzieci. I słusznie – takie też są potrzebne. Jednak tak naprawdę rynek środków zabezpieczających przed przeciekaniem jest ogromny. Można znaleźć wiele innych produktów chłonnych, które można lepiej dopasować do swoich potrzeb. Dowiedz się, jaki środek chłonny wybrać.

Pieluchy dla dorosłych przy nietrzymaniu moczu

Wszystkie produkty chłonne na nietrzymanie moczu czasami zbiorczo nazywa się pieluchami, jednak nie wszystkie są nimi w istocie. Pieluchy dla dorosłych zdecydowanie nie są najczęściej stosowanymi produktami tego typu. W istocie wybiera się je tylko w przypadku osób leżących i niesamodzielnych, które cierpią na nietrzymanie moczu w stopniu wysokim.

Pieluchy dla dorosłych są najwyżej chłonnymi produktami. Skutecznie pochłaniają cały mocz i chronią skórę przed kontaktem z wilgocią. Są jednak duże, mogą być widoczne pod ubraniem i są po prostu niewygodne dla osób, które chcą dalej wieść aktywne życie czy chociażby poruszać się po domu.

 A przede wszystkim – taki stopień chłonności nie jest potrzebny tym, którzy doświadczają nietrzymania moczu w stopniu kropelkowym czy średnim. Dlatego warto dopasować produkt do swoich potrzeb. Przy ciężkim nietrzymaniu moczu, kiedy pacjent nie leży cały czas w łóżku, lepiej sprawdzą się wygodne pieluchomajtki, które można szybko i komfortowo założyć i zdjąć.

Majtki chłonne dla tych, którzy nie chcą tracić aktywności

Osoby, które nie zmagają się z ciężkim nietrzymaniem moczu, mogą w ogóle wybrać innego rodzaju produkty. Jednym z najskuteczniejszych są majtki chłonne. Jaka jest ich przewaga nad pieluchami dla dorosłych? Wyglądają i zachowują się jak zwykła bielizna – wkłada się je jak normalne majtki, a dzięki miękkiemu i cienkiemu materiałowi wspaniale dopasowują się do ciała i nie są widoczne pod ubraniem.

To po pierwsze zapewnia dyskrecję, a po drugie nie krępuje ruchów. Majtki chłonne pozwalają na swobodne poruszanie się, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z codziennych aktywności. Produkt także wyróżnia się wysokim poziomem chłonności, więc nie trzeba się martwić przeciekaniem i nieprzyjemnymi sytuacjami towarzyskimi. 

A może wystarczy wkładka?

W przypadku kropelkowego lub lekkiego nietrzymania moczu dobrze sprawdzą się zupełnie inne produkty – wkładki i podpaski specjalistyczne. Wbrew pozorom nie są one zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, na rynku dostępne są także produkty przeznaczone dla mężczyzn i odpowiadające ich anatomii.

Wkładka tego rodzaju jest bardziej chłonna niż standardowa podpaska, dlatego dobrze chroni przed wyciekami moczu. Jeśli problem nietrzymania moczu nie jest zbyt nasilony, taki produkt wystarczy, by się ochronić przed przeciekaniem czy nieprzyjemnymi zapachami. Tego rodzaju produkty są w stu procentach bezpieczne, wygodne i nie krępują ruchów. Sprawiają, że nietrzymanie moczu nie jest wyrokiem – nie musi nic zmienić w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *