Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Jak wytwarzane jest mydło Aleppo?

Mydło Aleppo uważane jest za królową w świecie mydeł, z jakimi można spotkać się na rynku. Pierwsze informacje na temat metod jego produkcji pochodzi z zamierzchłych czasów. Do procesu wytwarzania używany jest olej z oliwek, naturalny ług, olej laurowy oraz woda. Wraz z pierwszymi zbiorami oliwek rozpoczyna się masowe wytwarzanie mydła Aleppo, które trwa aż do marca. Olej z oliwek jest łączony z ługiem sodowym, co w warunkach termicznych prowadzi do zmydlenia. Wbrew pozorom, cały proces produkcji jest niezwykle żmudny i pracochłonny. W końcowym etapie dodaje się olej laurowy, aby mydło mogło poszczycić się właściwościami antyseptycznymi. Im jego zawartość w mydle jest większa, tym lepszymi umiejętnościami leczniczymi może się poszczycić, co oczywiście ma swoje przełożenie na cenę zakupu.

 


Kolejnym etapem produkcji mydła Aleppo jest odlanie ługu oraz przefiltrowanie go wodą. Masę wylewa się na papier woskowy oraz pozostawia do czasu całkowitego wystudzenia oraz odparowania. Następnie jest cięte oraz porcjowane na kostki. W dalszej kolejności sygnowane nazwą producenta oraz ustawiane w specjalnych cylindrycznych kolumnach, aby mogło uzyskać jak najlepszy dostęp do powietrza. Wszystko dlatego, aby możliwe było jego całkowite doschnięcie.

 

To jednak nie koniec procesu produkcji. W dalszej kolejności mydło Aleppo umieszcza się w specjalnie przeznaczonej w tym celu komorze, na okres od dziewięciu miesięcy do nawet czterech lat. Działania te są potrzebne do tego, aby kosmetyk mógł uzyskać szereg właściwości. Specyfik dojrzewa, obniża posiadaną zawartość wilgoci tym samym charakteryzuje się lepszą twardością oraz długotrwałym stosowaniem. Zachodzące w tym czasie zmiany chemiczne nie tylko wywołują wpływ na właściwości, ale również na jego wygląd zewnętrzny. Kostka bowiem przyjmuje blado-złoty kolor, podczas gdy wewnątrz zostaje zielone. Dopiero po odbytym etapie leżakowania, mydło Aleppo może zostać zapakowane w specjalne pudełka i trafić na rynek konsumencki. 

 

Konsumenci nie mają jednak łatwego zadania jeżeli chcą zaprosić mydło Aleppo do swoich łazienek. To syryjskie myło nie jest dostępne w osiedlowej drogerii czy nawet supermarkecie. Jeżeli chcemy kupić mydło Aleppo najlepiej skorzystać z ofert sklepów internetowych takich jak ten: http://biolander.com/mydlo-aleppo/c/ – wówczas nie dość, że zaoszczędzimy czas na daremnym przeszukiwaniu kolejnych sklepowych półek, ale również mamy duży wybór wzorów i zapachów. 

 

Nie każdy od razu przekona się do tego mydła – konsumenci przyzwyczajeni do bardzo wyperfumowanych mydeł z SLS na pewno na początku będą zaskoczeni mydłem Aleppo, jednak każdy kto pozna jego zalety zawsze chętnie do niego wraca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *