Artykuły medyczne

Jaki pakiet medyczny do firmy wybrać?

Obecnie bardzo modne stało się oferowanie pracownikom prywatnej opieki medycznej w ramach bonusów pozapłacowych. Problemem dla pracodawcy może być jednak wybór pakietu medycznego, gdyż oferowane są one przez coraz większą ilość firm medycznych i ubezpieczeniowych. Sprawdzamy, jakie kryteria warto wziąć pod uwagę przy wyborze pakietu medycznego dla firm. Zapraszamy do lektury.

Najważniejsze zadania

W wyborze najlepszego pakietu najistotniejsze wydaje się być porównanie pakietów medycznych dla firm. Od tego w zasadzie należy zacząć – trzeba sprawdzić, co dana firma oferuje, jakie są zakresy usługi i oczywiście ceny. Dobrze jest również skonsultować się z pracownikami odnośnie ich potrzeb. Niektórzy bowiem wolą dopłacić z własnej kieszeni, a móc cieszyć się niemalże kompleksową, prywatną opieką medyczną. Innym zaś wystarczy to, co znajduje się w ofertach podstawowych. Nie ma większego sensu nawiązywanie współpracy z firmą, która oferuje szeroki zakres usług medycznych, jeśli pracownicy nie będą chętnie dopłacać, natomiast oczywistym jest, że pracodawcy nie jest w stanie wykupić dla wszystkich najlepszych pakietów medycznych.

Oferty firm ubezpieczeniowych

Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują swoich klientom właśnie pakiety medyczne dla firm. Nie są to klasyczne ubezpieczenia zdrowotne – tutaj każdy może korzystać z usług medyków w ramach swojego pakietu. Ubezpieczalnie nie mają zwykle własnych przychodni, a dysponują podpisanymi umowami z kilkom różnymi, w których pacjenci mogą się leczyć. Jest to bardzo wygodne, ponieważ daje wybór. Niestety, ograniczeniem może być sama oferta przychodni, nie wszystkie dysponują bowiem odpowiednim sprzętem czy personelem. W kontekście pakietów medycznych od ubezpieczycieli dobrze jest sprawdzić pakiety medyczne PZU.

Oferty firm prywatnych

Choć rynek firm prywatnych oferujących pakiety medyczne nie jest jeszcze przesycony, największą popularnością cieszą się obecnie pakiety medyczne LUX MED. Duża ilość przychodni, która jest w stanie przyjąć pacjentów zdecydowanie zachęca, jednak są one dostępne zwykle w dużych miastach, co jest niewątpliwie minusem dla pracujących i mieszkających w mniejszych miejscowościach. Istnieją także inne firmy, w których można zakupić pakiety medyczne, dlatego dobrze jest nawiązać współpracę z taką, która znajduje się blisko miejsca położenia zakładu pracy, co umożliwi pracownikom korzystanie ze świadczeń medycznych. Generalnie oferta firm prywatnych jest na tyle bogata, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *