Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Jakie są najlepsze zabiegi modelujące sylwetkę?

Medycyna estetyczna dysponuje dziś szeregiem innowacyjnych rozwiązań w walce z tkanką tłuszczową. Zmniejszenie jej objętości małoinwazyjnymi metodami, jakie oferują zabiegi modelujące, jest nowoczesną alternatywą dla chirurgicznych procedur z jakimi zawsze wiąże się długa rekonwalescencja. Modelowanie sylwetki w profesjonalnych gabinetach nie jest jednak zamiennikiem diety odchudzającej, lecz metodą usuwania lokalnych złogów tkanki tłuszczowej, jakich nie można się pozbyć, stosując dietę czy aktywność fizyczną.

Jak zatem skutecznie pozbyć się niechcianych fałdów czy zwisów i uzyskać wymarzoną linię oraz kształt ciała? Oto kilka najlepszych zabiegów modelujących sylwetkę:

Lipoliza laserowa SmartLipo

SmartLipo jest metodą służącą do usuwania tkanki tłuszczowej, jaka pozwala miejscowo wyszczuplić ciało dzięki laserowemu systemowi nowej generacji i jego możliwości selektywnego rozbijania błon komórek tłuszczowych, z zachowaniem bezpieczeństwa dla innych organów. Dzięki specjalnym kaniulom wprowadzanym w skórę przez niewielkie nacięcia, energia lasera oddziałuje bezpośrednio na obszar poddawany zabiegowi i niszczy tkanki tłuszczowe poprzez ich rozpuszczenie. Naturalny rozpad komórek w efekcie uwalnia je ze struktur skóry, a w następstwie procesów metabolicznych – z organizmu. Jak sugerują eksperci z Wirtualnej Kliniki, dzięki obkurczaniu włókien kolagenowych, które zostają pobudzone i zagęszczone, skóra ulega wyrównaniu, staje się bardziej jędrna i napięta, a dodatkową zaletą tej terapii jest również poprawa jakości rozstępów. Efekt stabilizuje się w ciągu 2 – 3 miesięcy. Doskonałym wsparciem tej metody będzie seria masaży.

 

Lipoliza ultradźwiękowa

Nieinwazyjną redukcję tkanki tłuszczowej osiągniemy dzięki zabiegowi lipolizy ultradźwiękowej (lipolizy kawitacyjnej), która polega na uszkadzaniu adipocytów (komórek tłuszczowych) przy użyciu odpowiednio dobranej fali. Uszkodzenie komórek uwalnia w konsekwencji trójglicerydy, jakie przetwarzane przy udziale lipazy do wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu, są następnie transportowane wraz z limfą i krwią do wątroby. Tam poddane procesom metabolicznym, stopniowo są uwalniane z organizmu. Zabieg daje doskonałe rezultaty w obszarach lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej (uda, talia, biodra, ręce, okolice kolan), zmniejsza obwód okolicy zabiegowej i redukuje cellulit. Co istotne, ultradźwięki ułatwiają wnikanie aktywnych związków aplikowanych podczas emisji fal, działając biostymulująco na leczony obszar. Lipoliza ultradźwiękowa jest zwykle łączona z zabiegiem Endermologie, co dodatkowo wzmacnia efekt terapii. Jej cykl przewiduje około 8 zabiegów w tygodniowych odstępach.

 

Intralipoterapia

Iniekcyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej przeznaczona jest do usuwania niewielkich złogów tłuszczu. Typowe okolice to podbródek i żuchwa oraz okolice pach, pośladków (bryczesy) i kolan. Zabieg polega na iniekcji podskórnej preparatu chemicznego (Aqualyx lub Dermaheal LL) i rozpuszczeniu błony komórek tłuszczowych za ich pośrednictwem, prowadząc je do degradacji i usunięcia z organizmu. Techniką obowiązującą podczas wprowadzania Aqualyx jest intralipopterapia, zapewniając bezpieczny i nieinwazyjny sposób pozbycia się nadmiaru złogów – wyjaśniają specjaliści z wirtualnaklinika.pl. Dobry efekt terapii zapewnia seria zabiegów, 1 – 6 w odstępach nie dłuższych niż 4 – 6 tygodni. Rezultaty lipoterapii wzmocnią zabiegi drenażu limfatycznego lub radiofrekwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *