Artykuły zdrowie

Jedna przychodnia do załatwiania wszystkich spraw medycznych – czy takie rozwiązanie jest dobre?

Wybór przychodni lekarskiej dla całej rodziny nie jest prostym zadaniem – musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, jakie mają wpływ na ostateczną decyzję. O czym zatem warto pamiętać, jeżeli musimy podjąć taki temat? Jak wybrać najlepszą dostępną lecznicę dla nas i naszych dzieci? Lepszą opcją jest zdecydowanie się na lekarza obsługującego nas w ramach NFZ, czy może na przychodnię prywatną, w której mamy większy wybór?

1. Wybieranie przychodni lekarskiej – lepiej jedną, czy wiele?

2. O czym pamiętać wybierając przychodnię

3. Wybór przychodni a NFZ

Wybieranie przychodni lekarskiej – lepiej jedną, czy wiele?

Istnieje wiele sytuacji, w których możemy być zmuszeni do wyboru nowej przychodni lekarskiej, do której będziemy od teraz chodzić. Może to być przeprowadzka, likwidacja lub utrata poziomu obecnego miejsca, w jakim się leczymy, a także wiele innych czynników. Niezależnie od nich stajemy jednak przed dość trudnym wyborem – lepiej mieć wszystko w jednym miejscu, czy kursować po mieście? Odpowiedź na to pytanie nie jest niestety jednoznaczna. W sytuacji, gdy wokół nas nie ma jednej dobrej placówki, może się okazać, że „skakanie” pomiędzy wieloma przychodniami jest niezbędne. Czasem jednak zdarza się tak, że ginekolog Warszawa, dermatolog Warszawa, internista i wiele innych profesji jest zebrane w ramach jednego ośrodka i stoi na wysokim poziomie – w takiej sytuacji zdecydowanie warto trzymać się tego miejsca.

O czym pamiętać wybierając przychodnię

Decydując się na konkretną przychodnię przede wszystkim powinniśmy brać pod uwagę stopień jej profesjonalizmu, obecność dobrych lekarzy, o których inni pacjenci wypowiadali się pozytywnie, a także komunikację i czas, jaki musimy poświęcić na dojazd na miejsce. Ortopeda Warszawa czy laryngolog Warszawa, a także wiele innych specjalizacji, w których jesteśmy w stanie znaleźć dobrego lekarza to zdecydowanie duży plus dla przychodni, jeżeli mamy dzieci.

Wybór przychodni a NFZ

Jeżeli oczekujemy szybkich terminów przyjęć do lekarza, raczej powinniśmy celować w ośrodki prywatne. Niektóre z nich umożliwiają także częściowe korzystanie z usług w ramach ubezpieczenia NFZ, jednak wtedy zwykle wiąże się to tylko z podstawową opieką oraz – mimo wszystko – z dłuższym czasem, jaki musimy odczekać do spotkania ze specjalistą. W przypadku, gdy wybieramy przychodnię prywatną wprawdzie musimy za nią dodatkowo zapłacić, jednak z drugiej strony mamy pewność, że otrzymujemy usługi najwyższej jakości. Więcej na ten temat znajdziesz na oficjalnej stronie Tommed.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *