Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Kolejna edycja akcji Przystanek Mammografia już za półtora miesiąca

W ostatnią niedzielę maja wszystkie kobiety z regionu łódzkiego będą mogły po raz kolejny skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji, wykładów oraz warsztatów w ramach II edycji akcji Przystanek Mammografia organizowanej przez Klub Wytwórnia z Wojewódzkim Ośrodkiem Koordynującym Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Akcja rozpocznie się uroczystym powitaniem i trwać będzie przez cały dzień. Na zakończenie wystąpi pierwsza dama polskiej wokalistyki jazzowej – Urszula Dudziak.

Pierwsza edycja
Pierwsza edycja Przystanku okazała się ogromnym sukcesem. Z możliwości bezpłatnych konsultacji z lekarzami specjalistami oraz z warsztatów samobadania piersi skorzystało wówczas prawie 1000 pań, przeprowadzono także ponad 100 bezpłatnych badań mammograficznych. Organizatorzy, zainspirowani ogromnym zainteresowaniem, jakie towarzyszyło pierwszej edycji akcji, przewidują jeszcze więcej atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o łodziankach. W tym roku w Wytwórni staną aż trzy Mammobusy – pojazdy wyposażone w specjalistyczną aparaturę do wykonywania badań mammograficznych. Z bezpłatnych badań będzie mogło skorzystać trzy razy więcej łodzianek.

Tegoroczna edycja
Choć tegoroczny Przystanek Mammografia, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie przede wszystkim okazją do przeprowadzenia bezpłatnych badań mammograficznych, które są podstawą profilaktyki antynowotworowej u kobiet w wieku 40+, to jednak nie koniec atrakcji. W Wytwórni już od rana będą dyżurowali lekarze różnych specjalności oferujący indywidualne konsultacje onkologiczne, chirurgiczne, dermatologiczne, psychologiczne, diabetologiczne, badania spirograficzne czy badania pomiaru tkanki tłuszczowej. Równolegle będą odbywały się także warsztaty i prelekcje z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia wzbogacone prezentacjami multimedialnymi. Podobnie jak rok wcześniej zabraknie ponadto dodatkowych niespodzianek: porad kosmetycznych, pokazów najnowszych trendów w makijażu, ekspozycji konfekcji damskiej.

Finałowy koncert
Uroczystym finałem II edycji akcji Przystanek Mammografia będzie koncert jednej z najciekawszych osobowości jazzowych i niekwestionowanej pierwszej damy wokalistyki, a także światowej sławy artystki obdarzonej niezwykłą skalą głosu oraz umiejętnościami technicznymi  – Urszuli Dudziak, która solowym recitalem uświetni tę wyjątkową akcję.

 


kliniki ginekologiczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *