Artykuły Kobieta Mężczyzna

Komfortowy sen

Sen służy odpoczynkowi i regenaracji organizmu. Średnio przesypiamy 8 godzin w ciągu doby. Sen powinien być zatem efektywny i po przebudzeniu powinniśmy czuć się wypoczęci i pełni energii.

Wybór materaca

Zależy on od osobistych preferencji, wagi ciała, ewentualnych schorzeń kręgosłupa i, oczywiście, od możliwości finansowych klienta. Wybór materacy jest ogromny: materace piankowe, termoelastyczne, wysokoelastyczne, lateksowe, kieszeniowe, hybrydowe. Ważne jest, aby materac zapewniał w pełni relaksujący i komfortowy sen. Ceny materacy kształtują się pomiędzy 1500 a 4000 złotych dla materaca 160×200 cm. Zakup materaca to jedna z najpoważniejszych decyzji przy urządzaniu sypialni. Jest to inwestycja, na której nie warto oszczędzać, gdyż odpowiedni wybór materaca zapewni zdrowy i komfortowy sen. To z kolei przełoży się na zdrowie fizyczne i doskonałe samopoczucie w ciągu dnia. Przy wyborze materaca warto więc skorzystać z pomocy specjalisty. 

Wielkość łóżka ma znaczenie

Pamiętajmy, że dobry sen zależy również od tego, czy mamy wystarczająco dużo miejsca w łóżku. Łóżka dwuosobowe to te o rozmiarach 160×200, 180×200 oraz 200×200, przy czym na łóżku 160×200 wyśpią się dobrze dwie szczupłe osoby. Dlatego przy wyborze rozmiaru łóżka należy wziąć pod uwagę, kto w nim będzie spał i czy osoby w nim odpoczywające śpią spokojnie w jednej pozycji czy potrzebują dużo miejsca do dobrego wypoczynku. Rynek meblarski oferuje zarówno bardzo duży wybór materiałów, z jakich łóżka są wykonane, jak i różnorodny design. 

Kołdra i poduszki

Wybór kołdry i poduszek do sypialni to indywidualna sprawa. Tutaj również mamy ogromny wybór w zakresie rozmiarów i wypełnienia. W zależności od preferencji możemy nabyć kołdry zimowe, letnie, całoroczne, antyalergiczne. Do wypełniania kołder stosuje się puch, pierze, wełnę, włókna poliesterowe, włókna silikonowe oraz włókna bambusowe. Ważne jest jednak, aby kołdra była większa od łóżka. Dlatego np. na łóżko o rozmiarze 180×200 dobrym wyborem będzie kołdra 200×200. Do niedawna w naszych sypialniach królowały duże poduszki o wymiarach 70×70 lub 70×80. Dzisiaj najbardziej popularne są poduszki w kształcie prostokątów np. 40×70. Wybór wielkości i wysokości poduszki to kwestia indywidualna. 

Bielizna pościelowa

Jest to ważny element zarówno dekoracyjny, jak i poprawiający komfort snu. Do wyboru mamy całą gamę kolorów, wzorów i materiałów, z których wykonane są poszewki. W tej kwestii jedynym kryterium są preferencje i gusta osób korzystających z sypialni. 

Potrzebujesz więcej informacji i inspiracji? Zapraszamy tutaj: https://expertsnu.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *