Zdrowie Publiczne

Portal wiedzy o zdrowiu

Kategoria: Konferencje medyczne (Strona 1 z 6)

Successful medical doctors are making notes during the conference

Gdzie zorganizować konferencję medyczną?

Przygotowujesz się do zorganizowania konferencji medycznej? Sprawdź, jak powinna wyglądać sala przystosowana do potrzeb uczestników wydarzenia.

Więcej

IX Międzynarodowy Kongres Psychiatria Medforum 2015

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w IX Międzynarodowym Kongresie z cyklu: Psychiatria Medforum. Tematem przewodnim będzie: Optymalizacja leczenia w psychiatrii. Spotkanie odbędzie się w dniach 10-12 grudnia 2015 w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.


Podobnie jak w ubiegłym roku dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym sesje międzynarodowe będą współorganizowane z European Psychiatric Association (EPA). Swoje sesje będą miały także Sekcja Psychiatryczna UEMS (Union Européenne des Médecins Spécialistes), która jest odpowiedzialna za ujednolicenie programów specjalizacyjnych w całej Europie oraz FEPT (European Federation of Psychiatric Trainees) – stowarzyszenie młodych lekarzy szkolących się w psychiatrii.


W ramach programu polskojęzycznego odbędą się sesje pod kierunkiem konsultantów krajowych ds. psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży.


Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Kongresu:


www.Psychiatria2015.medforum.pl

 

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia w Wiśle.


Przewodnicząca Komitetu Naukowego

Prof. dr hab. n. med. Irena Krupka-Matuszczyk

 

Kongres Neurologia Medforum 2016

7-9 kwietnia 2016,

Hotel Gołębiewski, Wisła

www.neurologia2016.medforum.pl

 

Kongres Neurologia Medforum 2016 przebiegać będzie pod hasłem “Nowe terapie w neurologii”. Naszym celem jest przybliżenie uczestnikom najnowszych badań nad metodami terapeutycznymi w neurologii, ponadto chcemy przyjrzeć się współpracy neurologów ze specjalistami innych dziedzin medyny, m.in. neurochirurgii, rehabilitacji czy psychiatrii. W sesjach warsztatowych poruszaną będą m.in.: interakcje leków neurologicznych i “somatycznych”, aspekty prawne pracy neurologa, dieta pacjenta neurologicznego, postępowanie z roszczeniowym pacjentem.

 

Kongres odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia 2016. Odbędzie się 7 sesji wykładowych, 3 sesje warsztatów równoległych oraz prezentację e-posterów. Planujemy udział gości zagranicznych z tłumaczeniem symultanicznym.

 

Prof. Andrzej Szczudlik

VII Międzynarodowy Kongres Zdrowia Publicznego

 

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na VII Międzynarodowy Kongres Zdrowia Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 29-30 stycznia 2015 r.

 

Podczas nadchodzącej konwencji poruszymy kwestię roli Państwa w promocji zdrowia, działań prozdrowotnych samorządów gminnych i powiatowych, a także wciąż aktualną problematykę kształcenia kadr dla potrzeb zdrowia publicznego.

 

Zaproszeni Goście w swoich wystąpieniach przedstawią najważniejsze doniesienia i informacje dotykające aktualnego stanu publicznej służby zdrowia oraz struktur organizacyjnych w tym obszarze na poziomie samorządowym.

 

Na zakończenie kongresu odbędzie się dyskusja podsumowująca poszczególne sesje tematyczne oraz dyskusja panelowa.

 

Wśród zaproszonych Gości przeidujemy udział takich Ekspertów jak:

 

Alicja Dąbrowska

Posłanka na Sejm RP, Członek Komisji Zdrowia

 

dr med. Rafał Muchacki

Przewodniczący Komisji Zdrowia, Senat RP

 

dr n. med. Beata Małecka-Libera

Przewodnicząca Podkomisji Zdrowia Publicznego Sejmu RP

 

prof. dr hab. n. med. Włodzimierz E. Baranowski

Prezes Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „Pro- Salutem”

 

prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtczak

Członek korespondent Kataluńskiej Królewskiej Akademii Medycyny w Barcelonie, Przewodniczący Rady Sanitarno-Epidemiologicznej przy Głównym Inspektorze Sanitarnym

 

prof. dr hab. n. med. Alfred Owoc

Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego

 

prof. dr hab. n. med. Mirosław J. Wysocki

Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH

 

W programie m. in.:

– Zdrowie Publiczne w polityce zdrowotnej Państwa

– Rola promocji zdrowia w realizacji programów prozdrowotnych

– Zdrowie w działaniach samorządów gminnych i powiatowych

– Czynniki ryzyka zdrowotnego

– Dyskusja panelowa

 

Zdrowie publiczne i zagadnienia z nim związane to wciąż temat wzbudzający wiele kontrowersji. Na naszej konwencji omówimy wszystkie istotne i aktualne problemy, które mają wpływ na życie społeczne. Dlatego też pragniemy zachęcić Państwa do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu.

 

Uczestniczący w Konferencji lekarze będą mogli uzyskać 18 punktów edukacyjnych twardych zgodnie z obowiązującymi przepisami Ministra Zdrowia.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału i dyskusji.

 

Więcej informacji na stronie www.zdrowie-publiczne.com

 

Biuro Konferencji:

Anna Wołoszyn

Koordynator ds. Organizacyjnych

tel.:    +48 668 883 278 

tel.:    +48 22 243 17 73

fax:    +48 22 742 19 32

e-mail: a.woloszyn@zdrowie-publiczne.com

www.zdrowie-publiczne.com

 

Organizator:

Europejskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia

www.pro-salutem.edu.pl

 

Konferencja Medycyny Ratunkowej – Kopernik 2014

W dniach 14-16 listopada w Łodzi odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Medycyny Ratunkowej „Kopernik 2014″.

Program konferencji obejmie szeroki wachlarz zagadnień z dziedziny m.in. postępowań resuscytacyjnych. Odbędą się sesje wykładowe i spotkania mające przede wszystkim charakter edukacyjny. Celem spotkania jest wzbogacenie wiedzy praktycznej oraz wymiana poglądów dotycząca postępowań ratunkowych.

Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: resuscytacja i hipotermia, najnowsze wytyczne w intubacjach, poród uliczny z resuscytacją noworodka, hipotermia terapeutyczna w obrażeniach ciała, nowe aspekty opieki poresuscytacyjnej w nagłym zatrzymaniu krążenia, postępowanie w urazach głowy u dzieci, postępowanie z pacjentem z ostrym zespołem wieńcowym, obrażenia czaszkowo-mózgowe w opiece przedszpitalnej, urazy dróg oddechowych, powikłania leczenia ostrych stanów w diabetologii, zaburzenia psychosomatyczne, pomoc humanitarna w strefie działań wojennych.

Podczas konferencji prezentowane będą nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia – defibrylator LIFEPAK15, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2, a także TrueCPR asystent RKO przeznaczony do zoptymalizowania jakości ręcznie wykonywanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Odbędą się warsztaty w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi, podczas, których uczestnicy będą mogli brać udział m.in. w symulacjach stanów nagłych u kobiety ciężarnej, w symulacjach wkłuć doszpikowych, przypadkach hipotermii, a także będą mogli zapoznać się z problematyką i prawidłowym reagowaniem na zdarzenia masowe.

Konferencji patronują:  AO Trauma Poland, Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Ratunkowych, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram spotkania dostępne na stronie: http://kmrkopernik.com/

IX Międzynarodowe Forum Suplementów Diety- 2014

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 21- 22 listopada 2014 r, w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie, odbędzie się: „IX Międzynarodowe Forum Suplementów Diety- 2014 ”


Tematyką tegorocznej Forum będą m. in.:

  • Prawne aspekty funkcjonowania suplementów diety.
  • Zagrożenia stojące przed branżą suplementów diety.
  • Kwalifikacje oraz znakowanie suplementów diety.
  • Prawidłowa i bezpieczna suplementacja.
  • Suplementacja osób aktywnych fizycznie.


 

Na tegorocznym spotkaniu chcemy się skupić na różnicach pomiędzy suplementami diety a lekami, zarazem zobrazujemy problematykę związaną z bezpieczną suplementacją osób chorych oraz aktywnych fizycznie. Wybitni Eksperci zarówno z Polski i zagranicy, omówią wszystkie istotne i aktualne problemy rynku medycznego i farmaceutycznego, natomiast na zakończenie Forum odbędzie się dyskusja podsumowująca poszczególne sesje tematyczne oraz debata na temat: „Suplement diety –lek czy żywność?”.


Wśród zaproszonych Gości przewidujemy udział takich Ekspertów jak :


Przewodnicząca Stałej Podkomisji Zdrowia Publicznego Sejm RP – dr n. med.  Beata Małecka- Libera, prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski- Prezes Zarządu Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „ PRO-SALUTEM”, prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtczak- Profesor zwyczajny w Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa, dr n.med. Piotr Burda – Konsultant Krajowy w dziedzinie Toksykologii Klinicznej, Ewa Jankowska – Prezes Zarządu Polskiego Związku Producentów Leków bez Recepty PASMI

WIĘCEJ NA:

http://forum.suplementy-diety.edu.pl/2014/

I Małopolski Kongres Zdrowia Publicznego

Szanowni Państwo, W dniach 3-4 listopada 2014 roku w Krakowie odbędzie się I Małopolski Kongres Zdrowia Publicznego pod przewodnim hasłem „Zdrowie Publiczne – od teorii do praktyki”. Partnerem Kongresu jest przez Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie oraz Urząd Miasta Krakowa.

Celem kongresu jest przedstawienie aktualnych osiągnięć i wyzwań w sferze zdrowia publicznego oraz stworzenie platformy wymiany dobrych praktyk pomiędzy specjalistami w dziedzinie ochrony zdrowia.

Wydarzenie to adresowane jest do pracowników inspekcji sanitarnej, przedstawicieli placówek działalności leczniczej, pracowników samorządów i uczelni medycznych, a także do studentów i wszystkich sympatyków zdrowia publicznego.

Szczegółowe informacje dotyczące kongresu wraz ze wstępnym programem naukowym zamieszczone są na stronie www.zdrowie-publiczne.pl lub dostępne pod numerem telefonu 12 422 09 20.

Serdecznie zapraszamy!

VI Międzynarodowy Kongres Polskiej Rady Resuscytacji

Kongres Polskiej Rady Resuscytacji w tym roku odbędzie się pod hasłem: Jak zwiększyć przeżywalność pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia?  Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Program VI Międzynarodowego Kongresu obejmie tematyką szkolenia w podstawowych zabiegach resuscytacyjnych po NZK, implementowanie AED w celu poprawy przeżywalności, rehabilitację po NZK, leczenie kardiologicznych przyczyn NZK, monitorowanie jakości i efektywności zabiegów resuscytacyjnych, resuscytację dzieci i noworodków, medycynę katastrof. Oprócz części teoretycznej Kongresu organizatorzy przewidzieli również szereg warsztatów i demonstracji praktycznych np. działania ratownicze w wypadkach masowych, resuscytacja noworodków, przygotowania symulacji medycznych oraz zawody CPR.

Na konferencji m.in. zostaną zaprezentowane defibrylatory Lifepak15, Lifepak20e z modułem EtCO2, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2. Będzie też można zobaczyć defibrylator AED Lifepak CR+.

Organizatorami VI Międzynarodowego Kongresu Polskiej Rady Resuscytacji są: Polska Rada Resuscytacji, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawla II, Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Krakowski Szpital Uniwersytecki oraz Krakowski Szpital dziecięcy w  Prokocimiu.

Więcej na: http://www.kongres.prc.krakow.pl/

Ogólnopolskie warsztaty terapii behawioralnej dzieci w Krakowie

„Umiem uczyć” – to hasło Warsztatów Szkoleniowych Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych z całej Polski rozpoczynających się 14-go grudnia w Krakowie. W programie zaplanowano wystąpienia plenarne, dyskusje oraz praktyczne warsztaty z uznanymi specjalistami w dziedzinie behawioralnych metod terapii dzieci z problemami rozwojowymi.

14 i 15 grudnia Centrum Reduta przy ul. Strzelców 26 w Krakowie gościć będzie ponad 400 wychowawców niepełnosprawnych dzieci w ramach ogólnopolskich warsztatów terapii behawioralnej u najmłodszych. Konferencja jest projektem realizowanym przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej w Krakowie. Uczestnikami warsztatów będą przede wszystkim rodzice i opiekunowie, którzy w codziennej pracy z dziećmi chcą wdrażać terapeutyczne modele kształtowania zachowania i behawioralne metody komunikacji, a także nauczyciele i wolontariusze, pragnący podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Wiedza pod okiem ekspertów

Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział w wykładach plenarnych przygotowanych przez specjalistów współpracujących z PSTB oraz gości specjalnych. Wśród prelegentów znajdą się eksperci: dr P. Bąbel, dr M. Suchowierska, dr B. Urbaniak, dr. S. Trusz, mgr B. Ignaczewska, mgr H.Schmidt, mgr E.Kuliga i wielu, wielu innych. Uczestników powita współzałożycielka i prezes PSTB dr Nela Grzegorczyk – Dłuciak.

Wydarzenie ma być przede wszystkim forum dialogu i wymiany doświadczeń, dlatego drugi dzień zostanie poświęcony w całości praktycznemu pozyskiwaniu wiedzy. Warsztaty zostały podzielone na spójne bloki tematyczne, tak, aby uczestnicy mogli wybierać zagadnienia z ich punktu widzenia najbardziej interesujące.

Wiodące tematy warsztatów:

  • Rozwijanie mowy
  • Radzenie sobie z trudnymi zachowaniami
  • Trudny uczeń w klasie szkolnej
  • Samodzielność priorytetem
  • Praca z dzieckiem z niepełnosprawnością ruchową

100-lecie światowego behawioryzmu

Wyjątkowym wydarzeniem, które wpisuje się w harmonogram Warsztatów będzie bankiet zorganizowany dla uczczenia 100-nej rocznicy symbolicznych narodzin behawioryzmu- a mianowicie ogłoszenia przez Johna Watsona manifestu „Psychologia jak ją widzi behawiorysta”. Rozwijający się przez 100 lat behawioryzm, aktualnie uznawany jest za najlepiej udowodnioną naukowo, najskuteczniejszą i najdynamiczniej rozwijającą się gałąź psychoterapii.

Obchody odbędą się 14-go grudnia w Domu Krakowskim przy ul. Św Anny 2. Uroczystej inauguracji dokona dr Nela Grzegorczyk – Dłuciak prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej i dr Monika Suchowierska z wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Gości powitają także przedstawiciele władz miasta, z kolei dr Łukasz Paw jako prezes Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej przyzna nagrody za najlepsze prace naukowe z dziedziny terapii behawioralnej.

Bankiet stanowić będzie okazję do wspomnień, spotkania środowiska, a przede wszystkim  zaprezentowania postępów i sukcesów klientów terapii behawioralnej- szacuje się, że w Polsce z terapii behawioralnej aktualnie korzysta około 2 500 rodzin i co roku około 1500 nauczycieli korzysta ze szkoleń behawioralnych.

Więcej informacji: http://www.pstb.org/


 PR

II Interdyscyplinarny Kongres Naukowy OTR

Konferencja "Narząd ruchu – badania podstawowe, profilaktyka, diagnostyka, leczenie chorób i obrażeń. Postępy 2013. Prewencja wybranych wad rozwojowych chorób i Obrażeń narządu ruchu w XXI wieku"

Zapraszamy do wzięcia udziału w II Interdyscyplinarnym Kongresie Naukowym pod patronatem czasopisma Ortopedia Traumatologia Rehabilitacja, pod nazwą "Narząd ruchu – badania podstawowe, profilaktyka, diagnostyka, leczenie chorób i obrażeń. Postępy 2013. Prewencja wybranych wad rozwojowych chorób i Obrażeń narządu ruchu w XXI wieku". Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 grudnia w Warszawie.

W Kongresie, zgodnie z tradycją naszych interdyscyplinarnych przedsięwzięć  naukowych, zostanie zaprezentowana najnowsza wiedza naukowa i kliniczna w obszarze zagadnień związanych z prewencją, diagnostyką, leczeniem (zachowawczym i operacyjnym) wybranych schorzeń i obrażeń narządu ruchu. W tegorocznej edycji dużo uwagi poświęcono nowatorskim metodom prewencji i wczesnego leczenia wad postawy i skolioz – zarówno w ramach wykładów w sesji naukowej, jak również podczas 3 warsztatów terapeutycznych.

Szczegółowy program konferencji oraz karta uczestnictwa dostępne są na naszej stronie: www.medsport.pl/kongresy.

Page 1 of 6

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén