IX Międzynarodowy Kongres Psychiatria Medforum 2015

Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w IX Międzynarodowym Kongresie z cyklu: Psychiatria Medforum. Tematem przewodnim będzie: Optymalizacja leczenia w psychiatrii. Spotkanie odbędzie się w dniach 10-12 grudnia 2015 w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.


Podobnie jak w ubiegłym roku dzięki współpracy z Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym sesje międzynarodowe będą współorganizowane z European Psychiatric Association (EPA). Swoje sesje będą miały także Sekcja Psychiatryczna UEMS (Union Européenne des Médecins Spécialistes), która jest odpowiedzialna za ujednolicenie programów specjalizacyjnych w całej Europie oraz FEPT (European Federation of Psychiatric Trainees) – stowarzyszenie młodych lekarzy szkolących się w psychiatrii.


W ramach programu polskojęzycznego odbędą się sesje pod kierunkiem konsultantów krajowych ds. psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży.


Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Kongresu:


www.Psychiatria2015.medforum.pl

 

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia w Wiśle.


Przewodnicząca Komitetu Naukowego

Prof. dr hab. n. med. Irena Krupka-Matuszczyk

 

Kongres Neurologia Medforum 2016

7-9 kwietnia 2016,

Hotel Gołębiewski, Wisła

www.neurologia2016.medforum.pl

 

Kongres Neurologia Medforum 2016 przebiegać będzie pod hasłem “Nowe terapie w neurologii”. Naszym celem jest przybliżenie uczestnikom najnowszych badań nad metodami terapeutycznymi w neurologii, ponadto chcemy przyjrzeć się współpracy neurologów ze specjalistami innych dziedzin medyny, m.in. neurochirurgii, rehabilitacji czy psychiatrii. W sesjach warsztatowych poruszaną będą m.in.: interakcje leków neurologicznych i “somatycznych”, aspekty prawne pracy neurologa, dieta pacjenta neurologicznego, postępowanie z roszczeniowym pacjentem.

 

Kongres odbędzie się w dniach 7-9 kwietnia 2016. Odbędzie się 7 sesji wykładowych, 3 sesje warsztatów równoległych oraz prezentację e-posterów. Planujemy udział gości zagranicznych z tłumaczeniem symultanicznym.

 

Prof. Andrzej Szczudlik

VII Międzynarodowy Kongres Zdrowia Publicznego

 

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na VII Międzynarodowy Kongres Zdrowia Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 29-30 stycznia 2015 r.

 

Podczas nadchodzącej konwencji poruszymy kwestię roli Państwa w promocji zdrowia, działań prozdrowotnych samorządów gminnych i powiatowych, a także wciąż aktualną problematykę kształcenia kadr dla potrzeb zdrowia publicznego.

 

Zaproszeni Goście w swoich wystąpieniach przedstawią najważniejsze doniesienia i informacje dotykające aktualnego stanu publicznej służby zdrowia oraz struktur organizacyjnych w tym obszarze na poziomie samorządowym.

 

Na zakończenie kongresu odbędzie się dyskusja podsumowująca poszczególne sesje tematyczne oraz dyskusja panelowa.

 

Wśród zaproszonych Gości przeidujemy udział takich Ekspertów jak:

 

Alicja Dąbrowska

Posłanka na Sejm RP, Członek Komisji Zdrowia

 

dr med. Rafał Muchacki

Przewodniczący Komisji Zdrowia, Senat RP

 

dr n. med. Beata Małecka-Libera

Przewodnicząca Podkomisji Zdrowia Publicznego Sejmu RP

 

prof. dr hab. n. med. Włodzimierz E. Baranowski

Prezes Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „Pro- Salutem”

 

prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtczak

Członek korespondent Kataluńskiej Królewskiej Akademii Medycyny w Barcelonie, Przewodniczący Rady Sanitarno-Epidemiologicznej przy Głównym Inspektorze Sanitarnym

 

prof. dr hab. n. med. Alfred Owoc

Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego

 

prof. dr hab. n. med. Mirosław J. Wysocki

Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH

 

W programie m. in.:

– Zdrowie Publiczne w polityce zdrowotnej Państwa

– Rola promocji zdrowia w realizacji programów prozdrowotnych

– Zdrowie w działaniach samorządów gminnych i powiatowych

– Czynniki ryzyka zdrowotnego

– Dyskusja panelowa

 

Zdrowie publiczne i zagadnienia z nim związane to wciąż temat wzbudzający wiele kontrowersji. Na naszej konwencji omówimy wszystkie istotne i aktualne problemy, które mają wpływ na życie społeczne. Dlatego też pragniemy zachęcić Państwa do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu.

 

Uczestniczący w Konferencji lekarze będą mogli uzyskać 18 punktów edukacyjnych twardych zgodnie z obowiązującymi przepisami Ministra Zdrowia.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału i dyskusji.

 

Więcej informacji na stronie www.zdrowie-publiczne.com

 

Biuro Konferencji:

Anna Wołoszyn

Koordynator ds. Organizacyjnych

tel.:    +48 668 883 278 

tel.:    +48 22 243 17 73

fax:    +48 22 742 19 32

e-mail: a.woloszyn@zdrowie-publiczne.com

www.zdrowie-publiczne.com

 

Organizator:

Europejskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia

www.pro-salutem.edu.pl

 

Konferencja Medycyny Ratunkowej – Kopernik 2014

W dniach 14-16 listopada w Łodzi odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Medycyny Ratunkowej „Kopernik 2014″.

Program konferencji obejmie szeroki wachlarz zagadnień z dziedziny m.in. postępowań resuscytacyjnych. Odbędą się sesje wykładowe i spotkania mające przede wszystkim charakter edukacyjny. Celem spotkania jest wzbogacenie wiedzy praktycznej oraz wymiana poglądów dotycząca postępowań ratunkowych.

Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: resuscytacja i hipotermia, najnowsze wytyczne w intubacjach, poród uliczny z resuscytacją noworodka, hipotermia terapeutyczna w obrażeniach ciała, nowe aspekty opieki poresuscytacyjnej w nagłym zatrzymaniu krążenia, postępowanie w urazach głowy u dzieci, postępowanie z pacjentem z ostrym zespołem wieńcowym, obrażenia czaszkowo-mózgowe w opiece przedszpitalnej, urazy dróg oddechowych, powikłania leczenia ostrych stanów w diabetologii, zaburzenia psychosomatyczne, pomoc humanitarna w strefie działań wojennych.

Podczas konferencji prezentowane będą nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia – defibrylator LIFEPAK15, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2, a także TrueCPR asystent RKO przeznaczony do zoptymalizowania jakości ręcznie wykonywanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Odbędą się warsztaty w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi, podczas, których uczestnicy będą mogli brać udział m.in. w symulacjach stanów nagłych u kobiety ciężarnej, w symulacjach wkłuć doszpikowych, przypadkach hipotermii, a także będą mogli zapoznać się z problematyką i prawidłowym reagowaniem na zdarzenia masowe.

Konferencji patronują:  AO Trauma Poland, Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Ratunkowych, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram spotkania dostępne na stronie: http://kmrkopernik.com/

IX Międzynarodowe Forum Suplementów Diety- 2014

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 21- 22 listopada 2014 r, w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie, odbędzie się: „IX Międzynarodowe Forum Suplementów Diety- 2014 ”


Tematyką tegorocznej Forum będą m. in.:

  • Prawne aspekty funkcjonowania suplementów diety.
  • Zagrożenia stojące przed branżą suplementów diety.
  • Kwalifikacje oraz znakowanie suplementów diety.
  • Prawidłowa i bezpieczna suplementacja.
  • Suplementacja osób aktywnych fizycznie.


 

Na tegorocznym spotkaniu chcemy się skupić na różnicach pomiędzy suplementami diety a lekami, zarazem zobrazujemy problematykę związaną z bezpieczną suplementacją osób chorych oraz aktywnych fizycznie. Wybitni Eksperci zarówno z Polski i zagranicy, omówią wszystkie istotne i aktualne problemy rynku medycznego i farmaceutycznego, natomiast na zakończenie Forum odbędzie się dyskusja podsumowująca poszczególne sesje tematyczne oraz debata na temat: „Suplement diety –lek czy żywność?”.


Wśród zaproszonych Gości przewidujemy udział takich Ekspertów jak :


Przewodnicząca Stałej Podkomisji Zdrowia Publicznego Sejm RP – dr n. med.  Beata Małecka- Libera, prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski- Prezes Zarządu Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „ PRO-SALUTEM”, prof. dr hab. n. med. Andrzej Wojtczak- Profesor zwyczajny w Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa, dr n.med. Piotr Burda – Konsultant Krajowy w dziedzinie Toksykologii Klinicznej, Ewa Jankowska – Prezes Zarządu Polskiego Związku Producentów Leków bez Recepty PASMI

WIĘCEJ NA:

http://forum.suplementy-diety.edu.pl/2014/

I Małopolski Kongres Zdrowia Publicznego

Szanowni Państwo, W dniach 3-4 listopada 2014 roku w Krakowie odbędzie się I Małopolski Kongres Zdrowia Publicznego pod przewodnim hasłem „Zdrowie Publiczne – od teorii do praktyki”. Partnerem Kongresu jest przez Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie oraz Urząd Miasta Krakowa.

Celem kongresu jest przedstawienie aktualnych osiągnięć i wyzwań w sferze zdrowia publicznego oraz stworzenie platformy wymiany dobrych praktyk pomiędzy specjalistami w dziedzinie ochrony zdrowia.

Wydarzenie to adresowane jest do pracowników inspekcji sanitarnej, przedstawicieli placówek działalności leczniczej, pracowników samorządów i uczelni medycznych, a także do studentów i wszystkich sympatyków zdrowia publicznego.

Szczegółowe informacje dotyczące kongresu wraz ze wstępnym programem naukowym zamieszczone są na stronie www.zdrowie-publiczne.pl lub dostępne pod numerem telefonu 12 422 09 20.

Serdecznie zapraszamy!

VI Międzynarodowy Kongres Polskiej Rady Resuscytacji

Kongres Polskiej Rady Resuscytacji w tym roku odbędzie się pod hasłem: Jak zwiększyć przeżywalność pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia?  Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Program VI Międzynarodowego Kongresu obejmie tematyką szkolenia w podstawowych zabiegach resuscytacyjnych po NZK, implementowanie AED w celu poprawy przeżywalności, rehabilitację po NZK, leczenie kardiologicznych przyczyn NZK, monitorowanie jakości i efektywności zabiegów resuscytacyjnych, resuscytację dzieci i noworodków, medycynę katastrof. Oprócz części teoretycznej Kongresu organizatorzy przewidzieli również szereg warsztatów i demonstracji praktycznych np. działania ratownicze w wypadkach masowych, resuscytacja noworodków, przygotowania symulacji medycznych oraz zawody CPR.

Na konferencji m.in. zostaną zaprezentowane defibrylatory Lifepak15, Lifepak20e z modułem EtCO2, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2. Będzie też można zobaczyć defibrylator AED Lifepak CR+.

Organizatorami VI Międzynarodowego Kongresu Polskiej Rady Resuscytacji są: Polska Rada Resuscytacji, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawla II, Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Krakowski Szpital Uniwersytecki oraz Krakowski Szpital dziecięcy w  Prokocimiu.

Więcej na: http://www.kongres.prc.krakow.pl/

Ogólnopolskie warsztaty terapii behawioralnej dzieci w Krakowie

„Umiem uczyć” – to hasło Warsztatów Szkoleniowych Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych z całej Polski rozpoczynających się 14-go grudnia w Krakowie. W programie zaplanowano wystąpienia plenarne, dyskusje oraz praktyczne warsztaty z uznanymi specjalistami w dziedzinie behawioralnych metod terapii dzieci z problemami rozwojowymi.

14 i 15 grudnia Centrum Reduta przy ul. Strzelców 26 w Krakowie gościć będzie ponad 400 wychowawców niepełnosprawnych dzieci w ramach ogólnopolskich warsztatów terapii behawioralnej u najmłodszych. Konferencja jest projektem realizowanym przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej w Krakowie. Uczestnikami warsztatów będą przede wszystkim rodzice i opiekunowie, którzy w codziennej pracy z dziećmi chcą wdrażać terapeutyczne modele kształtowania zachowania i behawioralne metody komunikacji, a także nauczyciele i wolontariusze, pragnący podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Wiedza pod okiem ekspertów

Pierwszego dnia uczestnicy wezmą udział w wykładach plenarnych przygotowanych przez specjalistów współpracujących z PSTB oraz gości specjalnych. Wśród prelegentów znajdą się eksperci: dr P. Bąbel, dr M. Suchowierska, dr B. Urbaniak, dr. S. Trusz, mgr B. Ignaczewska, mgr H.Schmidt, mgr E.Kuliga i wielu, wielu innych. Uczestników powita współzałożycielka i prezes PSTB dr Nela Grzegorczyk – Dłuciak.

Wydarzenie ma być przede wszystkim forum dialogu i wymiany doświadczeń, dlatego drugi dzień zostanie poświęcony w całości praktycznemu pozyskiwaniu wiedzy. Warsztaty zostały podzielone na spójne bloki tematyczne, tak, aby uczestnicy mogli wybierać zagadnienia z ich punktu widzenia najbardziej interesujące.

Wiodące tematy warsztatów:

  • Rozwijanie mowy
  • Radzenie sobie z trudnymi zachowaniami
  • Trudny uczeń w klasie szkolnej
  • Samodzielność priorytetem
  • Praca z dzieckiem z niepełnosprawnością ruchową

100-lecie światowego behawioryzmu

Wyjątkowym wydarzeniem, które wpisuje się w harmonogram Warsztatów będzie bankiet zorganizowany dla uczczenia 100-nej rocznicy symbolicznych narodzin behawioryzmu- a mianowicie ogłoszenia przez Johna Watsona manifestu „Psychologia jak ją widzi behawiorysta”. Rozwijający się przez 100 lat behawioryzm, aktualnie uznawany jest za najlepiej udowodnioną naukowo, najskuteczniejszą i najdynamiczniej rozwijającą się gałąź psychoterapii.

Obchody odbędą się 14-go grudnia w Domu Krakowskim przy ul. Św Anny 2. Uroczystej inauguracji dokona dr Nela Grzegorczyk – Dłuciak prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej i dr Monika Suchowierska z wiceprezes Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. Gości powitają także przedstawiciele władz miasta, z kolei dr Łukasz Paw jako prezes Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej przyzna nagrody za najlepsze prace naukowe z dziedziny terapii behawioralnej.

Bankiet stanowić będzie okazję do wspomnień, spotkania środowiska, a przede wszystkim  zaprezentowania postępów i sukcesów klientów terapii behawioralnej- szacuje się, że w Polsce z terapii behawioralnej aktualnie korzysta około 2 500 rodzin i co roku około 1500 nauczycieli korzysta ze szkoleń behawioralnych.

Więcej informacji: http://www.pstb.org/


 PR

II Interdyscyplinarny Kongres Naukowy OTR

Konferencja "Narząd ruchu – badania podstawowe, profilaktyka, diagnostyka, leczenie chorób i obrażeń. Postępy 2013. Prewencja wybranych wad rozwojowych chorób i Obrażeń narządu ruchu w XXI wieku"

Zapraszamy do wzięcia udziału w II Interdyscyplinarnym Kongresie Naukowym pod patronatem czasopisma Ortopedia Traumatologia Rehabilitacja, pod nazwą "Narząd ruchu – badania podstawowe, profilaktyka, diagnostyka, leczenie chorób i obrażeń. Postępy 2013. Prewencja wybranych wad rozwojowych chorób i Obrażeń narządu ruchu w XXI wieku". Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 grudnia w Warszawie.

W Kongresie, zgodnie z tradycją naszych interdyscyplinarnych przedsięwzięć  naukowych, zostanie zaprezentowana najnowsza wiedza naukowa i kliniczna w obszarze zagadnień związanych z prewencją, diagnostyką, leczeniem (zachowawczym i operacyjnym) wybranych schorzeń i obrażeń narządu ruchu. W tegorocznej edycji dużo uwagi poświęcono nowatorskim metodom prewencji i wczesnego leczenia wad postawy i skolioz – zarówno w ramach wykładów w sesji naukowej, jak również podczas 3 warsztatów terapeutycznych.

Szczegółowy program konferencji oraz karta uczestnictwa dostępne są na naszej stronie: www.medsport.pl/kongresy.