Zdrowie i Uroda

Kiedy konieczna jest rekonstrukcja paznokci?

Rekonstrukcja paznokcia to coraz powszechniejszy zabieg. Kiedy należy mu się poddać? Gdzie są wykonywane takie czynności? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Główną przyczyną – z powodu której pacjenci poddają się takim zabiegom – są ubytki. Dlaczego one powstają? Powodów może być co najmniej kilka. Ubytki paznokci mają genezę mechaniczną albo chorobową. Zazwyczaj pacjenci mają z nimi do czynienia po mocnym uderzeniu w palec, co powoduje powstanie krwiaka. Nierzadko dzieje się również tak, że ubytki powstają na skutek przydepnięcia paznokcia przez kogoś innego. Wtedy część warstwy odrywa się od pozostałej (w pionie) i pojawia się problem – nie tylko natury estetycznej, ale również zdrowotnej.

Trzeba zaznaczyć, że ubytki są też udziałem pacjentów, którzy borykają się z wrastającymi paznokciami. Jeśli domowe sposoby nie pomagają – jak choćby moczenie stóp w szarym mydle z dodatkiem rumianku – to trzeba zgłosić się do chirurga. Najczęściej lekarz podaje znieczulenie i zrywa w całości wrastające paznokcie. Warto wiedzieć, że proces odbudowy płytki trwa nawet kilka miesięcy. We wszystkich takich przypadkach przydaje się rekonstrukcja paznokcia. Warto bowiem wiedzieć, że stanowi on warstwę ochronną, a brak płytki jest zagrożeniem dla naszych palców (szczególnie, jeśli ktoś lubi chodzić na przykład w sandałach).

Kiedy jeszcze przydaje się rekonstrukcja paznokcia? Trzeba podkreślić, że ubytki powstają nie tylko na skutek uszkodzeń mechanicznych, ale również w wyniku zmian chorobowych. Mowa tutaj o paznokciach grzybiczych czy zdrewniałych. Dobrze wykonana rekonstrukcja paznokcia nie tylko eliminuje ubytki. Pacjenci nie będą mieli też w przyszłości problemów ze stanami zapalnymi czy bolesnymi obrzękami palców.

Gdzie są wykonywane takie zabiegi? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać dobrej jakości gabinet podologiczny. W takim miejscu wykonywana jest nie tylko rekonstrukcja paznokci. Trzeba podkreślić, że doktorzy zajmują się też na przykład takimi czynnościami, jak usuwanie odcisków, które powodują ból i dyskomfort w trakcie chodzenia. Jeśli zatem macie takie problemy, to możecie „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”. Rekonstrukcja paznokci uzupełni ubytki, a usuwanie odcisków sprawi, że pozbędziecie się tak zwanych „nagniotków”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *