Artykuły medyczne

KREM OCHRONNY DO SKÓRY TRĄDZIKOWEJ SPF 25 IWOSTIN SOLECRIN ACNE

KOMPLEKSOWA PIELĘGNACJA I OCHRONA SKóRY TŁUSTEJ, MIESZANEJ I TRĄDZIKOWEJ

Laboratorium Iwostin wprowadziło nowy produkt w linii Iwostin Solecrin – Wodoodporny krem ochronny dla skóry trądzikowej SPF 25 Iwostin Solecrin Acne. Preparat jest przeznaczony do ochrony przed promieniowaniem UV skóry mieszanej, tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych. Dzięki unikalnej formule działa wielopłaszczyznowo: chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, reguluje wydzielanie sebum oraz działa matująco. Hypoalergiczna formuła preparatu powstała we współpracy z dermatologami.
Skóra tłusta, skłonna do zmian trądzikowych potrzebuje ochrony przed promieniowaniem UV tak samo jak normalna czy sucha. Mimo, że słońce na chwilę poprawia jej stan, a opalenizna tuszuje niedoskonałości, to wpływ kąpieli słonecznych jest bardzo szkodliwy również dla skóry tego typu. Konsekwencje są widoczne od razu po ekspozycji (oparzenia słoneczne, reakcje fotoalergiczne), ale też pojawiają się dopiero po latach, kumulując efekt promieniowania UV (nowotwory). Dlatego ważne jest, aby chronić skórę tłustą i skłonną do zmian trądzikowych odpowiednimi preparatami z filtrem. Standardowe kremy ochronne są dość tłuste, często zatykają pory skóry oraz powodują jej błyszczenie się. Rozwiązaniem dla skóry tłustej są kremy o specjalnym składzie oraz lekkiej konsystencji, które oprócz działania ochronnego, regulują wydzielanie sebum.
 
Specjaliści z Laboratorium Iwostin we współpracy z dermatologami opracowali Wodoodporny krem ochronny dla skóry trądzikowej Iwostin Solecrin Acne. Dzięki połączeniu starannie dobranych substancji preparat działa wielopłaszczyznowo, kompleksowo chroni i pielęgnuje skórę tłustą, mieszaną i skłonną do zmian trądzikowych.
Właściwości:
       Chroni przed promieniowaniem UVA i UVB
       Chroni komórki skóry, wzmacniając naturalny system ochrony przeciwsłonecznej
       Zapobiega skutkom szkodliwego działania promieni UV na DNA, redukując liczbę uszkodzonych komórek skóry
       Reguluje wydzielanie sebum
       Stymuluje wzrost i regenerację komórek
       Zapewnia optymalny poziom nawilżenia
       Pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia
       Pozostawia skórę matową
 
 
Substancje aktywne:
       Antileukine 6®
       Physiogenyl®
       Dry Flo® PC
       Filtry UVA i UVB
       Witamina E
       Pantenol
       Woda termalna z Iwonicza-Zdroju
 
Cena: 33 zł
Pojemność: 50 ml
Producent: Laboratorium Iwostin (Nepentes S.A.)
Dermokosmetyki Iwostin są dostępne wyłącznie w aptekach.
 

Działanie substancji aktywnych
Antileukine 6®
Ekstrakt z alg Laminaria ochroleuca. Chroni keratynocyty przed uszkodzeniam spowodowanym promieniowaniem UV. O ponad 40% ogranicza liczbę uszkodzonych komórek, chroniąc przed zmianami
w DNA i fotostarzeniem się skóry. Wzmacnia naturalny system obrony przeciwsłonecznej, chroniąc układ immunologiczny organizmu.
Physiogenyl®
Dzięki zawartości soli cynkowej reguluje produkcję łoju. Zmniejsza istniejące zmiany trądzikowe i zapobiega powstawaniu nowych. Dodatkowo stymuluje wzrost i regenerację komórek oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżania naskórka. Stanowi dla skóry źródło cennych pierwiastków cynku i manganu, które poprawiają metabolizm komórkowy.
Dry Flo® PC
Absorbuje nadmiar łoju (sebum), dzięki czemu gwarantuje matowy wygląd skóry. Wygładza ją oraz zapobiega błyszczeniu się.
Filtry UVA i UVB
Starannie dobrany system filtrów organicznych i mineralnych skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB.
Tinosorb® M – wodny roztwór mikrokrystalicznych cząstek. Łączy właściwości filtrów mineralnych
i organicznych. Dzięki mikronizowanej strukturze rozprasza i odbija promieniowanie słoneczne oraz pochłania energię światła słonecznego.
Chroni zarówno przed promieniowaniem UVA i UVB. Fotostabilny, wykazuje także właściwości stabilizujące inne filtry anty-UV. Hypoalergiczny.
Tinosorb® S – nowoczesny filtr organiczny o szerokim spektrum protekcji. Skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB, absorbując je i przekształcając w nieszkodliwą energię cieplną. Działa synergicznie z innymi filtrami chroniącymi przed UVB. Wykazuje wysoką fotostabilność. Wodoodporny. Hypoalergiczny.
Parsol® 1789 (Avobenzone) – jeden z najbardziej skutecznych filtrów organicznych chroniących przed promieniowaniem UVA. Absorbuje promieniowanie ultrafioletowe. Jego pełną fotostabilność zapewnia obecność filtra Tinosorb M. Hypoalergiczny, nie wywołuje działania drażniącego.
Dwutlenek tytanu – bezpieczny filtr mineralny zawierający dwutlenek tytanu w postaci zawiesiny mikrokryształów zamkniętych w hydrofobowych otoczkach. Wykazuje wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem UVB oraz w znaczny sposób osłabia działanie promieniowania UVA. Dzięki zastosowaniu przy produkcji innowacyjnej technologii jest całkowicie przezroczysty i nie pozostawia na skórze białego osadu.
Witamina E                    
Współdziałając z Antileukine 6®, hamuje procesy fotostarzenia się skóry oraz poprawia miękkość i elastyczność naskórka. Działa nawilżająco. Poprawia mikrocyrkulację w naczyniach włosowatych i wbudowuje się w struktury cementu międzykomórkowego. Ma zdolność neutralizowania wolnych rodników.
Pantenol
Nawilża, regeneruje i wygładza skórę. Stymuluje wzrost i odnowę komórek. Nadaje skórze miękkość
i elastyczność oraz łagodzi podrażnienia.
Woda termalna z Iwonicza-Zdroju
Koi i łagodzi podrażnienia.
 
 
NEPENTES S.A. to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm farmaceutycznych, koncentrująca swoje działania na dostarczaniu innowacyjnych formuł i rozwiązań w obszarze dermatologii, pediatrii i przeziębień. Jest twórcą i producentem sprzedawanych w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej marek: Iwostin, Emolium, Propolki. Zajmuje się także wprowadzaniem i budową pozycji na rynkach farmaceutycznych w regionie wielu uznanych marek międzynarodowych m.in. Sudocrem, neo-angin, Melisana, Marimer. W 2009 roku portfolio produktów zostało poszerzone o leki dermatologiczne na receptę. Zakłady produkcyjne zlokalizowane w Łodzi i Chociwiu posiadają własne centrum badawczo-rozwojowe i są jednymi z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *