Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Kriolipoliza

Lato coraz bliżej. Cieplejsze dni cieszą nas bardzo, ale jednocześnie rodzą obawy, czy po zimie damy radę zmieścić się w naszą letnią garderobę? Jak będziemy wyglądać w bardziej obcisłych i odsłaniających różne części ciała ubraniach? Najwięcej obaw wśród kobiet i dziewczyn budzi pytanie o strój kąpielowy. W prasie i na portalach modowych ukazuje się coraz więcej propozycji najnowszych kolekcji strojów kąpielowych prezentowanych na szczupłych i zgrabnych modelkach. Jak tu wybrać najmodniejszy kostium, kiedy na brzuchu zaznacza się wyraźna oponka, a boczki nieładnie wystają?

Nie ma co liczyć na cudownie odchudzające tabletki, herbatki i inne specyfiki. Talia osy i płaski brzuch to nasze marzenie, ale niestety trudno jest uzyskać taki efekt. Co zrobić, by pozbyć się nieestetycznych fałdek i boczków? Najczęściej wymaga to wielu wyrzeczeń i systematyczności, ale nie zawsze musi tak być. Jeśli mamy już za sobą setki godzin intensywnych ćwiczeń, nie zbliżamy się do fast foodów, a mimo to oponka na brzuchu pozostaje, możemy sięgnąć po rewolucyjny zabieg medycyny estetycznej, wykorzystujący metodę tzw. kriolipolizy. To zupełnie nowy, nieinwazyjny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej, polegający na kontrolowanym chłodzeniu komórek tłuszczowych.

Kriolipoliza została odkryta przez 2 lekarzy dermatologów z Centrum Fotomedycyny Wellmana przy szpitalu ogólnym w Massachusetts (USA), który jest dydaktyczną placówką Harwardzkiej Szkoły Medycznej. Doktorzy Manstein i Anderson wraz z zespołem badawczym udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są naturalnie bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki otaczające. Wyniki ich wstępnych doświadczeń wykazały, że przedłużone, kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek powoduje selektywny ubytek komórek tłuszczowych i następującą później utratę podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia pokrywającej skóry. To odkrycie, nazwane „selektywną kriolizą”, doprowadziło do opracowania opatentowanej technologii leżącej u podstaw urządzenia Zeltiq.

To, co odróżnia zabieg Zeltiq od innych nieinwazyjnych metod redukujących tkankę tłuszczową, to zastosowanie zaawansowanej technologii chłodzenia, która selektywnie atakuje komórki tłuszczowe, stale je eliminując, a jednocześnie oszczędzając wszystkie pozostałe tkanki.

Zeltiq skutecznie modeluje sylwetkę w sposób bezpieczny i naturalny. Rezultaty tego zabiegu nie są tak szybkie, czy radykalne, jak rezultaty zabiegów inwazyjnych, takich jak np. liposukcja. Niemniej jednak w przypadku pacjentów, którzy chcą uniknąć bólu, ryzyka, czasu rekonwalescencji i powikłań związanych z zabiegami chirurgicznymi, zabieg Zeltiq jest idealny.

Zeltiq to jedyne urządzenie, posiadające certyfikat FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków) w zakresie nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej metodą kriolipolizy. Jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi, którymi nie mogą poszczycić się żadne inne urządzenia tego typu dostępne na rynku.

Zabieg Zeltiq wykonuje się w gabinetach medycznych, specjalizujących się w zabiegach medycyny estetycznej.


Tagi: redukcja tkanki tłuszczowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *