Artykuły medyczne

Krople dla zmęczonych oczu

Oczy to zwierciadło duszy, widać w nich wszystko: radość, miłość, ale też smutek i zmęczenie.

Dziennie odbierają 1 344000 bodźców wzrokowych – nic więc dziwnego, że stają się suche i zmęczone. Preparat z wyciągiem z borówki czernicy i luteiną pomoże Ci odzyskać świeże spojrzenie.
Godziny pracy spędzone przed monitorem komputera, klimatyzacja i sztuczne oświetlenie męczą nasze oczy. Relaks przed telewizorem czy czytanie książki przed snem dodatkowo nadwyręża wzrok. Nasze oczy tracą blask, pojawiają się wokół nich ciemne obwódki, a spojówki stają się zaczerwienione. To pierwsze objawy zmęczenia wzroku.

Jak walczyć ze zmęczeniem oczu?

Proponujemy spróbować trzech sposobów! Trudno jest wyłączyć komputer w pracy… ale po pierwsze warto zrezygnować przynajmniej z wieczornego sprawdzania e-maili oraz ograniczyć czas surfowania po internecie. Na pewno naszym nadwyrężonym pracą oczom przyda się odpoczynek.

Po drugie warto też znaleźć codziennie czas na gimnastykę oczu – kilka prostych ćwiczeń zwiększy elastyczność mięśni oczu, wzmocni je, a tym samym pomoże utrzymywać oko i wzrok w lepszej kondycji.

Jeśli ćwiczenia nie pomogą, warto wypróbować trzeciego sposobu i sięgnąć po nowoczesne preparaty z wyciągiem z borówki czernicy i luteiną. Opracowano je specjalnie z myślą o osobach, które potrzebują silnej dawki energii dla zmęczonych oczu. Skuteczny i sprawdzony preparat – STRIX® Forte oferuje firma Ferrosan Poland. Wszystkie składniki odżywcze, zawarte w preparacie STRIX® Forte, mają rewitalizujący wpływ na zmęczone oczy.

Borówka czernica (czarna jagoda)

Luteina

Dodatkowo preparat bogaty jest w witaminy A i E, które odpowiadają za regenerację oka oraz chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Ponadto STRIX® Forte został opracowany z wykorzystaniem unikalnej, opatentowanej technologii Actilease® która zapewnia lepsze wchłanianie i stabilność luteiny, a także ochrania i podnosi biodostępność wszystkich składników odżywczych.

STRIX® Forte

polecany jest osobom, które nie tylko spędzają czas przy monitorze komputera, ale także osobom mającym trudności z przystosowaniem się do nagłych zmian oświetlenia lub które odczuwają dyskomfort z widzeniem, gdy zmierzcha. Suplement diety polecany także dla stosujących dietę cukrzycową. Może być stosowany w profilaktyce zwyrodnienia plamki żółtej.chroni oko przed szkodliwym działaniem światła oraz dba o siatkówkę zmniejszając ryzyko jej uszkodzenia. Jest również głównym składnikiem barwnika plamki żółtej w oku, która odpowiada za ostrość widzenia. Nie jest produkowana przez organizm, wiec musi być dostarczana wraz z pokarmem lub w postaci suplementów diety. zawiera antocyjany – jedne z najsilniejszych antyoksydantów, które wzmacniają i chronią delikatne naczynka krwionośne oka, poprawiając krążenie w oku, a jednocześnie zwalczają powstające w nim szkodliwe substancje.

By przywrócić oczom świeżość, pamiętaj o naszych trzech sposobach: skróceniu czasu przed ekranem komputera czy telewizora, gimnastyce oczu, dostarczeniu składników odżywczych w postaci suplementów diety i… wysypiaj się! Wtedy Twoje oczy będą promienne!

 A gdy Twoje oczy reagują suchością bądź zaczerwienieniem na kurz, pyłki drzew lub traw, czy klimatyzację wypróbuj STRIX® krople do oczu. To naturalny preparat o szybkim i długotrwałym działaniu, zawierający wyciąg z czarnej jagody. Płyn nawilża i odświeża zmęczone i wysuszone oczy, minimalizując podrażnienia wywołane czynnikami środowiskowymi. STRIX® krople do oczu zawiera Methocel® – wysokiej jakości sztuczne łzy.

 


kliniki okulistyczne 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *