Artykuły medyczne

Książka „Dalekie podróże z zamkniętymi oczyma”

Tematyka utworów niezwykle atrakcyjna: lasy, góry, morze, piaski, rośliny,  zwierzęta – cały nasz świat tu i teraz i jego bogaty i silny wpływ na ludzi.

Bogactwo wiedzy przekazanej językiem prostym, zrozumiałym lecz również plastycznym; mnóstwo epitetów, metafor,  porównań, animizacji. Plastyka i kolorystyka obrazów aż prosi o przeniesienie na karton, by stworzyć obraz. Przyroda  ma ogromny wpływ na osobowość człowieka, przemawia do niego, tworzy klimat, nastrój, wzbogaca go, daje siły i nakłania  do działania.  Myślę, że te  cenne utwory, każą zatrzymać się na chwilę  w niesamowitym biegu życia i uważniej spojrzeć na świat i widzieć go w sposób szczególny, słyszeć jak do nas przemawia i w całej pełni go odczuwać. Utwory te budzą uczucia, wrażliwość, wyobraźnię, uczą estetyki i uważności. Barwne obrazy malowane słowem łatwo przenieść na papier w postaci rysunków lub komiksów. Barwne opisy drogi przez pustynię, pokonywanie trudności, zmaganie się z przeciwnościami  losu to analogia do ludzkiego życia w tu i teraz.

Ukazując piękno świata – podświadomie autorka uczy szacunku do przyrody i troski o jej piękno. Śmiało mogę powiedzieć, że wizualizacje te dostarczają leniwemu umysłowi gotowych barwnych obrazów, sytuacji, scenerii, przeżyć. Te piękne, barwne relacje uczą, bawią i wychowują.

Książka do kupienia na:

http://www.ebooki123.pl/dalekie-podroze-z-zamknietymi-oczyma-wizualizacje_p217

 

***

http://jurimo.pl link do studia Jurija Mokriszczewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *