Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Leczenie nadpotliwości

Nadmierna potliwość jest przyczyną sporej wilgotności skóry nie tylko dłoni, może to przyczyną maceracji skóry i sprzyja zakażeniom bakteryjnym i grzybiczym. Niestety, nadmierna potliwość ma negatywny wpływ na życie zawodowe i towarzyskie. Mokre dłonie mogą być sporą przeszkodą w wykonywaniu niektórych zawodów, a w niektórych wypadkach mogą nawet stać się skutkiem zmiany zawodu. W zawodach, gdzie wymagane są kontakty towarzyskie i podawanie ręki, osoby ze spoconymi dłońmi często czują się niepewne i zlęknione.

A co z nadmierną potliwością pach. Często są one powodem dyskomfortu, gdyż staramy się ukryć zaplamione ubrania. Częstym powodem opisywanego problemu jest wyizolowanie towarzyskie. Ale czy zatem nadmierna potliwość jest uleczalna?
Wybór leczenia powinien być dokonany przez specjalistę i zależy od nasilenia i lokalizacji nadmiernego wydalania potu, a także od jego wpływu na życie towarzyskie i zawodowe danej osoby.

Jedną z najskuteczniejszych metod jest wstrzyknięcie toksyny botulinowej typu A występującą pod nazwą Dysport. Zabiegi takie wykonywane są w klinikach medycyny estetycznej.

Zbiór klinik: Kliniki medycyny estetycznej .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *