Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Letnia dawka minerałów z Plusssz Minerały

Podczas gorących dni nasz organizm traci o wiele więcej wody niż zazwyczaj. Poci się, aby schłodzić się od zewnątrz i nie ulec przegrzaniu. Z tego względu, zwłaszcza podczas upałów, trzeba pamiętać o odpowiednim uzupełnianiu płynów i minerałów, które tracimy wraz z potem. Ten problem możemy łatwo rozwiązać, stosując codziennie Plusssz Minerały.

Niedobór wody w organizmie powoduje uruchomienie odpowiednich receptorów w układzie nerwowym, a te, na zasadzie odruchu, skłaniają nas do uzupełnienia braków – wtedy pojawia się pragnienie. Nie zawsze jednak je odczuwamy. Latem szczególnie wsłuchajmy się w potrzeby naszego organizmu i kontrolujmy, jakie ilości wody wypijamy w ciągu dnia. Dzienne minimum potrzebne do prawidłowego funkcjonowania i przebiegu życiowych procesów wynosi ok.1,5 litra. Zaleca się natomiast spożywanie optymalnie ok. 2-3 litrów wody na dobę. Musimy pamiętać, aby systematycznie uzupełniać poziom płynów, a nie dostarczać je w jednorazowej dawce, ponieważ organizm nie ma zdolności ich magazynowania.
Pragnienie doskonale gasi przegotowana albo niegazowana woda źródlana lub mineralna, schłodzona do temperatury 15˚C. Latem musimy jednak zapewnić naszemu organizmowi nie tylko odpowiednie nawodnienie, ale także dostarczyć mu niezbędnych składników mineralnych.

 


Tagi:hotele uzdrowiskowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *