Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Lifting bez skalpela

Nikomu nie podoba się to, co czas czyni z naszymi ciałami. Chcielibyśmy mieć jędrniejszą skórę i wyglądać młodziej. Ale jak to zrobić bez ingerencji chirurgicznej? Najlepszym wyjściem jest zabieg Thermage, odpowiedni dla każdej cery, który skutecznie wygładza i napina skórę.

Zabieg Thermage – mówiąc najkrócej – polega na użyciu fal radiowych, o ściśle określonej częstotliwości i długości. – Gabinety medycyny estetycznej i salony kosmetyczne polecają wiele różnych urządzeń, wykorzystujących fale radiowe. Warto więc wiedzieć, że tylko w trakcie zabiegu Thermage fale te docierają głębko w skórę właściwą i rozgrzewają ją aż do temperatury 70–80 st. C. To powoduje, że zawarte w niej włókna kolagenowe znów stają się giętkie i elastyczne i twarz zaczyna wyglądać młodziej – tłumaczy dr Barbara Walkiewicz – Cyrańska, która od lat wykonuje zabiegi Thermage. Poprawa widoczna jest bardzo szybko, a w miarę upływu czasu (którego skóra potrzebuje na odbudowę kolagenu) staje się coraz wyraźniejsza. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zajęć. – Trzeba wiedzieć, że żadne inne urządzenia nie mają takich możliwości – podkreśla dr Barbara Walkiewicz – Cyrańska. – Thermage rozgrzewa skórę najmocniej i daje najlepsze efekty. Niestety, nazwa Thermage jest często nadużywana. Wybierając się na zabieg warto sprawdzić czy rzeczywiście jest on przeprowadzany na oryginalnym sprzęcie. Adresy klinik oferujących zabiegi Thermage można znaleźć na stronie www.thermage.com i wyłącznego dystrybutora w Polsce, firmy Optopol Handlowy: www.optopol.com.pl. Zabiegi Thermage Body skutecznie kształtują ciało i zwalczają cellulit, z kolei Thermage Eyes pomaga wygładzić i napiąć skórę wokół oczu, a także zmniejszyć zmarszczki i obwisanie powiek bez użycia sklapela. Jest to jedyny zabieg zatwierdzony przez FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) w zakresie zabiegów na oczy.

Wywiad z Dr Barbarą  Walkiewicz-Cyrańską

Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i właścicielką kliniki Medycyny Estetycznej i Laserowej VivaDerm

Tagi: Zabieg Thermage

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *