Artykuły medyczne

LIFTINGUJĄCY KREM POD OCZY ELIXINE REFIRMICA

NOWOŚĆ
LIFTINGUJĄCY KREM POD OCZY ELIXINE REFIRMICA
OKOLICE OKA – czyli jak zachować piękne spojrzenie na dłużej

 Liftingujący krem pod oczy Elixine Refirmica to innowacyjny preparat stworzony w odpowiedzi na potrzeby dojrzałej skóry wokół oczu, tracącej jędrność i elastyczność. Dzięki zastosowaniu opatentowanych składników aktywnych krem poprawia gęstość i sprężystość skóry,  zapewniając jej całodniowy efekt wygładzenia i napięcia. Preparat zawiera Maricol LO – kolagen pochodzenia naturalnego, który poprawia elastyczność skóry oraz wpływa na lepsze uwodnienie naskórka. Krem powstał we współpracy z dermatologami i kosmetologami.

 Po 40 roku życia obniża się aktywność komórek: keranocyty pomnażają się w zwolnionym tempie, a wytwarzające włókna kolagenowe fibroblasty stają się mniej aktywne. W efekcie skóra przestaje radzić sobie z obciążeniami i uszkodzeniami wywołanymi czynnikami zewnętrznymi (np. z ekspozycją na promieniowanie UV, stresem), co prowadzi do powstawania widocznych oznak starzenia się. Na te zmiany szczególnie podatna jest skóra wokół oczu. Jest ona bardzo cienka i delikatna, a ponadto nieustannie narażona na pracę (codziennie mrugamy powiekami średnio 10 tysięcy razy), dlatego dużo szybciej od innych partii ciała traci napięcie, pojawiają się na niej widoczne zmarszczki, opuchnięcia i podrażnienia. Aby na długo zachować piękne, młodzieńcze spojrzenie powinniśmy szczególnie zadbać o pielęgnację okolic oczu. Odpowiednia pielęgnacja dojrzałej skóry wokół oczu wymaga stosowania preparatów, które po pierwsze zredukują istniejące objawy starzenia się, a z drugiej strony zapewnią ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych.

Liftingujący krem pod oczy Elixine Refirmica to innowacyjny preparat stworzony w odpowiedzi na potrzeby skóry po 40 roku życia. Dzięki unikalnej recepturze krem poprawia jędrność, sprężystość i napięcie skóry wokół oczu oraz efektywnie ją rozjaśnia. Zawiera Maricol LO – kolagen pochodzenia morskiego o strukturze identycznej z naturalnie występującą w skórze, który poprawia elastyczność skóry i wpływa na lepsze uwodnienie naskórka. Zawarty w preparacie czysty tripeptyd – Dermican™ dzięki swoim unikalnym właściwościom stymulowania syntezy kolagenu zwiększa spoistość i integralność skóry. Podstawą funkcjonowania kremu jest współdziałanie składników aktywnych z fizjobazą prewencyjną, która stanowi unikatowe połączenie substancji identycznych z naturalnie obecnymi w zdrowej, młodej skórze. Podczas gdy czynniki aktywne niwelują widoczne oznaki starzenia się skóry, fizjobaza prewencyjna przeciwdziała procesom starzenia się fizjologicznego. Krem jest uzupełnieniem serii Elixine Refirmica, przeznaczonej do pielęgnacji skóry tracącej jędrność
i elastyczność.

Cena: 55 zł (15 ml)
Producent: Nepentes S.A.
Dermokosmetyki Elixine są dostępne wyłącznie w aptekach.
Działanie substancji aktywnych w Liftingującym kremie pod oczy Elixine Refirmica

Maricol LO – kolagen natywny pochodzenia morskiego o strukturze identycznej z naturalnie występującą w skórze. Poprawia elastyczność i sprężystość skóry oraz wygładza jej powierzchnię.  Ma bardzo dobre właściwości błonotwórcze. Poprawia uwodnienie naskórka. 

Dermican – czysty tripeptyd, który dzięki swoim unikalnym właściwościom stymulowania syntezy kolagenu i lumikanu zwiększa integralność i spoistość skóry. Lumikan jest odpowiedzialny za prawidłowe łączenie i uporządkowanie włókien kolagenu w przestrzeni międzykomórkowej. Skuteczność działania Dermican™ została potwierdzona badaniami naukowymi.

Skuteczność działania Dermican™ – wzrost syntezy lumikanu i kolagenu

Badania potwierdzają, że zastosowanie Dermican™ w stężeniu 0,6% powoduje znaczny wzrost syntezy lumikanu i kolagenu odpowiedzialnych za spoistość i gęstość skóry.

Kofeina – poprawia mikrokrążenie krwi w tkankach skóry. Zmniejsza obrzęk oraz rozjaśnia pojawiające się w tych miejscach cienie.

Olej jojoba – Zawiera witaminy A, E i F oraz fitosterole. Wzmacnia cement międzykomórkowy i przyspiesza regenerację komórek skóry.
Pullan – naturalny polisacharyd. Tworzy na powierzchni skóry naturalny film (tzw. drugą skórę), który skutecznie chroni ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.
Fizjobaza prewencyjna stanowi innowacyjne połączenie substancji fizjologicznych, które uzupełniają niedobory pojawiające się wraz z wiekiem w skórze. Fizjobaza wspomaga naturalne funkcje życiowe skóry, opóźniając proces starzenia się:

  • odbudowuje struktury lipidowe poprzez uzupełnienie czystych ceramidów w skórze,
  • porządkuje i chroni włókna kolagenu i elastyny dzięki zastosowaniu innowacyjnego Tripeptydu,
  • chroni komórki skóry i błony komórkowe przed szkodliwym działaniem wolnych rodników dzięki zastosowaniu opatentowanej substancji Lipochroman-6,
  • uzupełnia niedobory w lipidach substancji międzykomórkowej poprzez dostarczenie nienasyconych kwasów tłuszczowych m.in. NNKT,
  • trwale wiąże wodę w skórze oraz zapobiega transepidermalnej utracie wody poprzez dostarczenie składników naturalnego czynnika nawilżającego NMF.

 Linię Elixine Refirmica tworzą ponadto:Krem ujędrniający na dzień SPF15 Elixine Refirmica

Preparat do codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej, po 40 roku życia, tracącej jędrność i elastyczność. Dzięki zastosowaniu opatentowanych składników aktywnych preparat zwiększa sprężystość i gęstość skóry, zapewniając jej całodniowy efekt wygładzenia i napięcia. Zawarte w kremie fotostabilne filtry UVA i UVB zapewniają ochronę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym odpowiedzialnym za fotostarzenie.

Cena: 70 zł (50 ml)

Krem ujędrniający na noc Elixine Refirmica

Preparat napinający do codziennej pielęgnacji skóry, przeznaczony do stosowania na noc. Poprawia metabolizm komórkowy skóry. Działa podczas snu, kiedy procesy odnowy i regeneracji są najbardziej intensywne. Długotrwale zwiększa sprężystość i napięcie skóry.

Cena: 70 zł (50 ml) 

 Oliwka ujędrniająca do ciała Elixine Refirmica

Preparat przeznaczony do codziennego intensywnego odżywiania i ujędrniania skóry. Uzupełnia lipidy międzykomórkowe oraz dostarcza inne substancje odżywcze. Dzięki wyciągowi z alg Algomega NP®, bogatemu w naturalnie występujące w skórze niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), uzupełnia lipidy substancji międzykomórkowej oraz długotrwale wzmacnia i odbudowuje naturalną strukturę lipidową warstwy rogowej naskórka. Wraz z olejem avocado poprawia miękkość i napięcie naskórka, pozostawiając na powierzchni skóry delikatny film lipidowy.

Cena: 57 zł (125 ml)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *