Artykuły medyczne

Lipo-strukturalny krem na noc Elixine Revitalica. Medyczne rozwiązanie w okresie menopauzy

Lipo-strukturalny krem na noc Elixine Revitalica to preparat stworzony dla skóry wymagającej, narażonej na skutki zmian hormonalnych związanych z wiekiem. Współpraca ze środowiskiem dermatologicznym oraz farmaceutyczne standardy produkcji pozwoliły opracować formuły odpowiadające fizjologicznym i biochemicznym potrzebom skóry w okresie menopauzy. Lipo-strukturalny krem na noc Elixine Revitalica jest pierwszym polskim preparatem, w którym wykorzystano RESVERATROX® – innowacyjny składnik, który stymuluje enzymy, pozwalające na przedłużenie życia komórek skóry.               

 

 
Z wiekiem zmienia się gospodarka hormonalna organizmu. Zazwyczaj około 50. roku życia zanika cykl miesiączkowy i zmniejsza się poziom produkcji estrogenów przez jajniki. Ma to destrukcyjny wpływ na wszystkie warstwy skóry. W okresie menopauzy naskórek staje się suchy i delikatny, w skórze właściwej zmniejsza się aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za wytwarzanie włókien kolagenu i składników macierzy zewnątrzkomórkowej. Zawartość kolagenu, hialuronianu sodu oraz glikozaminoglikanów znacznie spada. W tkance podskórnej obserwuje się zanik tkanki tłuszczowej, która jest odpowiedzialna za nadawanie skórze prawidłowej lipostruktury. W efekcie tych zmian skóra traci gęstość i pojawiają się na niej głębokie bruzdy i zmarszczki.
W odpowiedzi na potrzeby skóry dojrzałej po 50 roku życia powstał Lipo-strukturalny krem na noc Elixine Revitalica.
Lipo-strukturalny krem na noc Elixine Revitalica to pierwszy polski preparat, w którym wykorzystano innowacyjny składnik – Resveratrox®. Resveratrox® to silny antyutleniacze, stymulujący sirtuiny – enzymy, które pozwalają na przedłużenie życia komórek skóry, opóźniając tym samym zmiany w strukturach kolagenu i elastyny. Zapewnia silne działanie antyoksydacyjne oraz ochronne dla naczyń krwionośnych.
Dzięki zawartości innowacyjnych składnikówzawieszonych w unikalnej formule fizjobazy prewencyjnej, Lipo-strukturalny krem na noc Elixine Revitalica długotrwale regeneruje i odbudowuje skórę w nocy. Zmarszczki zostają wypełnione i wygładzone, dzięki temu owal twarzy jest naprężony, oznaki zmęczenia stają się mniej widoczne. Po przebudzeniu skóra jest wypoczęta, wyraźnie zrelaksowana, pełna blasku i energii. Krem należy stosować codziennie wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy i szyi.
 
 Cena: 69 zł

Pojemność: 50 ml

Producent: Nepentes S.A.

Dermokosmetyki Elixine dostępne są wyłącznie w aptekach.
 
Preparat zawiera komponenty aktywne skuteczne w walce ze starzeniem skóry:
 
Resveratrox®, ekstrakt z czerwonych winogron, zawiera oligomery resveratrolu (polifenoli) w stężeniu powyżej 10%. Stymuluje sirtuiny – enzymy, które pozwalają na przedłużenie życia komórek skóry, opóźniając tym samym zmiany w strukturach kolagenu i elastyny. Zapewnia silne działanie antyoksydacyjne oraz ochronne dla naczyń krwionośnych.
 
Działanie substancji aktywnych w lipo-strukturalnym kremie na noc Elixine Revitalica
 
 
Skuteczność działania Resveratrox®- aktywacja sirtuin
w dojrzałych fibroblastach
 
Badania in vitro potwierdzają, że Resveratrox® w stężeniu 2% powoduje aktywację sirtuin, odpowiedzialnych za długość życia komórek skóry.
 
 
Perenityl™ – opatentowany ekstrakt roślinny (połączenie związków fitosteroli, flawonoidów, kwasu ursolowego oraz polikosanoli) działa silnie przeciwzapalnie, wzmacnia układ odpornościowy, poprawia gęstość skóry.
 
Fitoestrogen z soi, Lipobelle Soyaglycone, dzięki aktywnej formie oraz unikalnej liposomowej strukturze dociera do głębszych warstw naskórka, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny.
 
Fizjobaza prewencyjna zawiera: ceramidy, Tripeptyd, Lipochroman-6, NNKT, NMF, hialuronian sodu, fitoestrogeny.
 
NEPENTES S.A. to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm farmaceutycznych, koncentrująca swoje działania na dostarczaniu innowacyjnych formuł i rozwiązań w obszarze dermatologii, pediatrii i przeziębień. Jest twórcą i producentem sprzedawanych w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej marek: Iwostin, Emolium, Propolki. Zajmuje się także wprowadzaniem i budową pozycji na rynkach farmaceutycznych w regionie wielu uznanych marek międzynarodowych m.in. Sudocrem, neo-angin, Melisana, Marimer. W 2009 roku portfolio produktów zostało poszerzone o leki dermatologiczne na receptę. Zakłady produkcyjne zlokalizowane w Łodzi i Chociwiu posiadają własne centrum badawczo-rozwojowe i są jednymi z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *