Zdrowie i Uroda

Makijaż permanentny – na co zwrócić uwagę przed wykonaniem zabiegu?

Makijaż permanentny, szczególnie w przypadku brwi, staje się coraz bardziej popularny, co nie stanowi dużego zaskoczenia. Jest to łatwy sposób poprawy estetyki twarzy, bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu i energii każdego dnia, na jej skrupulatne poprawianie. Jest to jednak dla większości klientek dość duża decyzja, poprzedzona wieloma pytaniami oraz wątpliwościami. Na co zwrócić więc uwagę, zanim zdecydujemy się na wykonanie makijażu permanentnego?

Bardzo istotne w tym przypadku jest wybranie odpowiedniej linergistki, czyli osoby, która profesjonalnie zajmuje się wykonywaniem makijażu permanentnego (np. makijaż permanentny Radom wykonywany przez linergistkę Long Time Liner). Naturalnie bardzo dużą wskazówką w tym przypadku mogą być tu certyfikaty o ukończonych przez daną osobę kursach. Dobre przeszkolenie jest tu szczególnie ważne ze względu na dużą trwałość zabiegu, któremu się poddajemy. Oprócz tego warto zapoznać się też z opiniami klientek, które wykonały w danym miejscu lub u danego specjalisty makijaż permanentny. Zadowolenie niezależnych osób jest dobrym znakiem, choć często jest to kwestią bardzo subiektywną. Z tego też względu niezmiernie istotne jest zapoznanie się ze zdjęciami uwieczniającymi wykonaną przez linergistkę pracę. Tak jak w przypadku tatuażu, swego rodzaju portfolio jest tu bardzo ważne. To klientka ma być zadowolona z wykonanego zabiegu.

 

Bardzo ważny jest też wybór samej metody makijażu permanentnego. Do najpopularniejszych sposobów jego wykonaniu w przypadku brwi należą metoda włoskowa oraz piórkowa. Osiągany przy ich pomocy efekt jest dość podobny, opiera się jednak na innym działaniu narzędzi do nich używanych. Bardzo dużą popularnością cieszy się także metoda cieniowania, który charakteryzuje się niejednorodnym zabarwieniem brwi. Ile ludzi, tyle opinii. Z tego względu przy wyborze metody wykonania makijażu permanentnego, należy wysłuchać rady profesjonalistki, ale też kierować się własną opinią. Oprócz metody, wybrać należy także odpowiedni kolor. Tutaj szczególnie cenna będzie opinia linergistki, która ze względu na duże doświadczenie w pracy z danymi produktami, będzie w stanie określić, który odcień może okazać się najbardziej odpowiedni dla danej osoby.

 

Przy samym podejściu do zabiegu, warto jest zwracać uwagę na profesjonalizm zarówno gabinetu, jak i używanego w nim sprzętu. Używane narzędzia jednorazowego użytku (np. igły lub piórka), powinny być zapakowane w odpowiednie ochronne folie, inne przedmioty zdezynfekowane, a osoba wykonująca zabieg powinna być zaopatrzona w jednorazowe rękawiczki. Z kolei w kwestii samych barwników, oprócz ich odpowiednich odcieni, ważne jest także, by pochodziły one z pewnego źródła, o co śmiało można zapytać linergistkę.

 

Makijaż permanentny jest zabiegiem trwałym oraz znacznie ingerującym w skórę klienta, więc oprócz zadowalających efektów ważne jest też, aby zwracać uwagę na własne bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *