Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły zdrowie,  Poradniki,  Zdrowie i Uroda

Maraton zdrowia

Jedni uważają, że to tylko kolejna moda, inni wskazują na zmiany, jakie zachodzą w społeczeństwie nowoczesnym, podkreślając wagę, jaką przywiązuje się obecnie do zdrowego trybu życia. Faktem jest jednak, iż bieganie staje się w Polsce coraz popularniejsze. Świadczy o tym rosnąca liczba biegających maratończyków.

Polacy coraz więcej biegają. We wszystkich miastach i miasteczkach polskich, na ulicach i w parkach, codziennie napotykamy dziesiątki osób trenujących do maratonów. Oczywiście, powody takiego zainteresowania tym sportem są różne. Jedni biegają, by zrzucić zbędne kilogramy, inni – by utrzymać ciało w dobrej kondycji. A jednak coraz częstszym powodem staje się dbanie o własne zdrowie. Lekarze podkreślają zbawienny wpływ regularnych treningów na pracę serca i układu krążenia. Biegając, zmniejszamy ryzyko zawałów serca, ale także wzmacniamy odporność całego organizmu na sezonowe choroby. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy swoje treningi traktują poważnie i uprawiają je bez względu na pogodę. Inną istotną korzyścią jest spora dawka endorfin, uwalniających stres i zapobiegających stanom depresyjnym. Chyba każdy, kto uprawia sport, wielokrotnie uczuł przepływającą przez ciało energię i wrażenie lekkości. Maratończycy podkreślają, że tryb życia, którego ważnym elementem jest bieganie, w sposób widoczny poprawił ich stan zdrowia.

By nasze codzienne przygotowania do maratonu były jak najbardziej efektywne, należy pomyśleć o odzieży oraz butach, które zapewnią komfort w czasie treningu. Bielizna termoaktywna, dopasowane spodenki, czy obuwie do każdego rodzaju stopy to wyposażenie, które zapewni nam każdy sklep biegacza. Wybór wszelkich niezbędnych akcesoriów to kwestia świadomości własnych potrzeb, ale i wiedza na temat biomechaniki całego ciała. Wbrew powszechnemu mniemaniu, to właśnie postawa stojąca (a nie leżąca lub siedząca) i ciągły ruch są dla człowieka najbardziej naturalne. W czasie biegu pracuje całe ciało, ale to stopy są podstawą utrzymywania równowagi, dlatego zakup profesjonalnego obuwia powinien być naszym pierwszym wydatkiem. Sklep DoBiegania.pl proponuje swym klientom między innymi buty do biegania Asics, gdyż każdy model tej marki zbudowany jest według starannie dobranych parametrów, pozwalających zoptymalizować stabilne ułożenie stopy i zneutralizować wstrząsy. Obuwie idealne dla maratończyków, które świetnie dostosowuje się do kształtu stopy i sprawia, że ruch mięśni jest możliwie najbardziej naturalny, a kroki lekkie i szybkie. W DoBiegania.pl znajdziemy pełen katalog butów do biegania Asics, sklep biegacza zapewnia też gwarancję i możliwość zwrotu w przypadku reklamacji lub zmiany modelu obuwia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *