Artykuły medyczne

MARIMER HIPERTONICZNY – HIPERulga dla nosa

MARIMER HIPERTONICZNY przynosi ulgę dla zatkanego nosa i zatok. Preparat stanowi uzupełnienie leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Zastosowanie roztworu hipertonicznego powoduje resorpcję wody z obrzękniętych tkanek nosa, udrażnia przewody nosowe i ujście zatok przynosowych. Preparat jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na zapalenie zatok, nieżyt nosa i towarzyszący mu obrzęk błony śluzowej. MARIMER HIPERTONICZNY to naturalna alternatywa dla drażniących kropli zawierających ksylometazolinę i oksymetazolinę, których dłuższe stosowanie bez konsultacji z lekarzem (powyżej tygodnia) może powodować uszkodzenie śluzówki nosa. Preparat zawiera cenne pierwiastki śladowe m.in. wykazujący działanie antyalergiczne mangan (Mn) oraz działającą przeciwzapalnie miedź (Cu). Opakowanie sprayu zawiera 500 dawek.

MARIMER HIPERTONICZNY jest zalecany:
– do udrażniania zatkanego nosa i nawilżania śluzówki,
– jako uzupełnienie leczenia w przypadku kataru, zapalenia zatok.

MARIMER HIPERTONICZNY jest dostępny
w aptekach, bez recepty.
Cena opakowania: spray 100 ml – 28,90 zł
Producent: Laboratories Gilbert, Francja

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA BADANIAMI

Skuteczność hipertonicznego roztworu wody morskiej została potwierdzona w badaniu1, w którym oceniano wpływ preparatu MARIMER HIPERTONICZNY na wspomaganie leczenia ostrego zapalenia zatok przynosowych. Po 7 dniach stosowania odnotowano zmniejszenie procesu chorobowego o 80% (o 46% w grupie kontrolnej).

Zastosowanie preparatu osłabia objawy ostrego zapalenia zatok, czyli:
– zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa o 88% (o 46% w grupie kontrolnej),
– zmniejsza wyciek z nosa o 90% (o 68% w grupie kontrolnej),
– poprawia funkcję zmysłu węchu o 92% (o 68% w grupie kontrolnej).

Ponadto używanie preparatu MARIMER HIPERTONICZNY we wspomaganiu leczenia ostrego zapalenia zatok  zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań np. zapalenia uszu i przejścia ostrego zapalenia zatok w proces przewlekły. Większość chorych zarówno z ostrym jak i przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych stosujących MARIMER HIPERTONICZNY bezpośrednio po przyjęciu preparatu odczuwało wyraźną poprawę drożności nosa, która utrzymywała się od 1 do 3 godzin. Dodatkowo preparat przyczynia się do poprawy tolerancji i zwiększenia skuteczności glikokortykosteroidów stosowanych donosowo.

MARIMER HIPERTONICZNY powoduje:
– zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa,
– wzrost wydzielania gruczołów śluzowych,
– rozrzedzenie wydzieliny błony śluzowej nosa,
-odtworzenie fizjologicznych warunków do prawidłowego funkcjonowania mechanizmu śluzowo-rzęskowego.

Zalecenia dotyczące leczenia zapalenia zatok potwierdzają  konieczność stosowania roztworów wody morskiej jako uzupełnienie terapii, polegające na usunięciu najbardziej dokuczliwych  objawów. Udrażnianie nosa roztworem wody morskiej w sposób fizjologiczny zmniejsza obrzęk śluzówki i gęstość wydzieliny zapalnej, poprawia oddychanie przez nos, warunkuje przywrócenie drożności ujścia zatok do jamy nosowej i umożliwia odpływ wydzieliny z zatok.

ROZTWóR HIPERTONICZNY – MECHANIZM OSMOZY

MARIMER HIPERTONICZNY wykorzystuje mechaniczne działanie hipertonicznego roztworu wody morskiej. Jest to roztwór, którego ciśnienie osmotyczne jest wyższe od ciśnienia osmotycznego roztworu, z którym go porównujemy. Zazwyczaj ciśnienie osmotyczne roztworu odnosimy do ciśnienia krwi lub innych płynów ustrojowych człowieka. W przypadku MARIMERU HIPERTONICZNEGO ciśnienie roztworu porównujemy z ciśnieniem komórek błony śluzowej nosa.

Hipertoniczne stężenie soli w roztworze wody morskiej inicjuje proces osmotyczny polegający na wymianie wody pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a komórkami śluzówki. Woda zawsze przepływa w kierunku roztworu hipertonicznego, czyli z roztworu o niższym stężeniu osmotycznym do roztworu o wyższym stężeniu, aż do momentu wyrównania stężeń soli w obu roztworach. Pod wpływem tego procesu błona śluzowa ulega obkurczeniu na skutek zmniejszenia jej obrzęku poprzez utratę wody przechodzącej do roztworu o wyższym ciśnieniu osmotycznym.

SPOSóB UŻYCIA
MARIMER HIPERTONICZNY posiada anatomiczną końcówkę, dzięki której może być stosowany bez względu na położenie pojemnika, a jej zastawka zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń
z zewnątrz. MARIMER HIPETONICZNY powinien być stosowany 1 do 2 dawek do każdego nozdrza, 1 do 3 razy dziennie w zależności od potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *