Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Zdrowie i Uroda

Masaż dla zapracowanych – rozluźnij plecy, ramiona i głowę.

Masaż tajski określany jest obecnie jako doskonały lek na niemal wszystkie dolegliwości. Uważany jest także za jedną ze skuteczniejszych metod relaksacyjnych. Jego szczególną odmianę stanowi masaż dla zapracowanych. Na czym polega i jakie korzyści przynosi osobom, które się na niego zdecydują?

Masaż tajski i jego odmiany

Masaż tajski wyrósł na gruncie przekonania, iż na ciele ludzkim znajdują się punkty, które odpowiednio uciśnięte, powodują uwolnienie zamkniętej w nich energii. Ma to z kolei wpływ na nasze samopoczucie, dodaje energii i witalności. Tajowie wierzą, że tego typu technika może pomóc w pozbyciu się bólu, napięcia czy stresu. Uważają ponadto, że właściwie wykonany masaż może wpłynąć korzystnie na zmobilizowanie sił obronnych naszego organizmu. Obecnie znanych jest kilkadziesiąt rodzajów masażu tajskiego, a każda z nich bazuje na wytężonej pracy całego ciała masażysty. Każdy profesjonalny gabinet masażu tajskiego, jak na przykład Tajskie Spa w Warszawie http://www.tajskiespa.pl/, posiada w swojej ofercie przynajmniej kilka najbardziej popularnych i skutecznych masaży. Są to:

 • klasyczny masaż tajski,
 • masaż pleców,
 • masaż stóp z refleksologią,
 • masaż olejkami,
 • masaż stemplami,
 • masaż gorącymi kamieniami,
 • masaż sportowy,
 • masaż olejem kokosowym,
 • masaż świecą,
 • masaż postnatalny,
 • masaż królewski.

A jaki najbardziej kochamy? Masaż tajski pleców, ramion i głowy.

Wśród bogatej oferty relaksacyjnych masaży tajskich na szczególną uwagę zasługuje metoda określana jako masaż tajski pleców, ramion i głowy, znana też pod nazwą masażu dla zapracowanych albo masażu biznesowego. Jest to klasyczny masaż tajski z elementami akupresury, ajurwedy oraz jogi pasywnej, w którym masażystka koncentruje się na górnych częściach ciała. Dla wzmocnienia efektu masażu w trakcie wykonywania zabiegu osoba masująca posługuje się tajskimi maściami: mentolową oraz kamforową.

Zabieg wykonywany jest na umiarkowanie twardym materacu, a klient może pozostać w luźnym, niekrępującym ruchów stroju. W trakcie jego trwania masażystka nie tylko uciska określone punkty na ciele, ale również stosuje techniki naciągające.

Dla kogo przeznaczony jest ten masaż?

Technika ta dedykowana jest głównie osobom pracującym długo w jednej pozycji oraz narażonym na silny stres. Poza tym mogą z niego z powodzeniem skorzystać osoby cierpiące na bóle i schorzenia kręgosłupa. Masaż pleców, ramion i głowy pomoże także osobom, które cierpią na bóle pleców i głowy o bliżej niewyjaśnionych przyczynach. Mogą z niej też skorzystać wszyscy, którzy prowadzą mało aktywny tryb życia.

masaz-tajski-spaJakie efekty daje tajska technika?

Masaż dla zapracowanych przynosi ulgę przede wszystkim w przypadku chronicznych, jak i pourazowych bólów w obrębie kręgosłupa, szyi i głowy. Dzięki użyciu maści i odpowiedniego rodzaju ucisku czy naciągnięcia neutralizuje też bolesne napięcie mięśni karku i ramion.

Ponadto masaż przyczynia się do wyeliminowania problemów z postawą, gdyż przyczynia się do ustawienia kręgów.

Masaż tajski pleców, ramion i głowy pomaga również w uwolnieniu się od uciążliwych, także migrenowych bólów głowy. Watro przy tym podkreślić, że Tajowie uważają głowę za najważniejszą strefę energetyczną w ciele człowieka, mającą wpływ na działanie wszystkich narządów wewnętrznych. Stąd też konieczność opracowania metody, która skutecznie usunęłaby wszelkie zaburzenia w tym obrębie ciała.

Ponadto masaż tajski placów, ramion i głowy przyczynia się do wyeliminowania problemów takich jak: zaburzenia depresyjne, problemy z koncentracją czy bezsenność. Ale to nie wszystkie efekty, jakie obiecuje ta specyficzna metoda tajska. Otóż zabieg powoduje także pobudzenie krążenia krwi głowy, co wpływa na wzmocnienie cebulek włosowych. Pomaga też uporać się z nadmiernym wypadaniem włosów.

Ze względu na fakt, że technika ta zaliczana jest do grupy masaży relaksacyjnych, możemy liczyć na znaczną poprawę samopoczucia i nagły przypływ sił witalnych. Ten typ masażu bywa również niezastąpionym lekiem w przypadku nerwicy czy stanów lękowych. Przynosi natychmiastową ulgę osobom przemęczonym i zestresowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *