Zdrowie i Uroda

Jaki masaż najlepiej wybrać?

Masaż jest rodzajem zabiegu fizjoterapeutycznego, polegającego na sprężystym odkształcaniu tkanek. Jest idealną formą relaksu, wpływającą korzystnie zarówno na ciało, jak i duszę. Jego zbawienne działanie znane było już w starożytności. Wtedy traktowany był jednak jako rodzaj religijnego obrzędu. Początków masażu, postrzeganego jako metoda lecznicza, należy szukać <br>
w starożytnym Bliskim Wschodzie.

Jak powinien wyglądać dobry masaż?

Osoby, które na co dzień nie korzystają z usług masażystów, a chcą mieć możliwość doświadczenia dobrego masażu w Poznaniu, podczas wyboru salonu, powinny zwrócić uwagę kilka istotnych elementów. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy osoba wykonująca masaż jest do tego odpowiednio przygotowana. Można zapytać o ukończone kursy i posiadane certyfikaty. Jest to o tyle istotne, że nieprawidłowo przeprowadzony masaż może narobić więcej szkód niż pożytku.

Pamiętajmy również o tym, żeby dokładnie przyjrzeć się miejscu, w którym będzie odbywał się zabieg. Wysokiej klasy sprzęt nie zawsze świadczy o poziomie umiejętności masażysty, ale jest ważnym czynnikiem, wpływającym na nasz komfort. Ważne jest także, aby osoba, która wykona zabieg, wcześniej uprzedziła klienta o odpowiednim przygotowaniu.

Będzie to świadczyć o jego profesjonalnym podejściu i sprawi, że będziemy się czuli pewnie i bezpiecznie. Masaże wykonuje się bezpośrednio na ciele klienta. Do większości rodzajów stosuje się preparaty nawilżające, ułatwiające masaż (oliwka, krem do masażu czy maść lecznicza). Dla osób, chcących mieć gwarancję udanego masażu w Poznaniu zapewni go masażysta – Adam Zydroń.

Rodzaje masażów

Można wyróżnić wiele rodzajów masażu, różniących się techniką wykonywania zabiegu. Do najbardziej znanych należą masaże: klasyczny, natryskowy, lomi lomi, manualny drenaż limfatyczny, sportowy, tajski, sensoryczny, suchy, poprzeczny, izometryczny, punktowy czy tkanek głębokich.masazysta-w-poznaniu

Masaż klasyczny należy do najpopularniejszych rodzajów masażu. W zależności od oczekiwanego efektu wyróżnia się między innymi masaż klasyczny leczniczy, relaksacyjny czy pobudzający. Ten rodzaj zabiegu fizjoterapeutycznego wpływa na poprawę stanu fizycznego i psychicznego. Zaleca się go osobom wymagającym leczenia, przede wszystkim w dziedzinie ortopedii, neurologii i ginekologii. Co więcej, wśród jego właściwości wyróżnia się działanie przeciwbólowe, regenerujące, uelastyczniające, odchudzające czy usprawniające przepływ krwi i limfy.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z:
Masażystą w Poznaniu – Adam Zydroń
http://poznanmasaz.pl
tel. 536 555 620

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *