Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Medycyna estetyczna – botox (toksyna botulinowa)

Botox jest najskuteczniejszym i najpopularniejszym sposobem usuwania zmarszczek mimicznych z górnych partii twarzy. Pod koniec lat 80. XX wieku został wprowadzony przez okulistów do walki z zaburzeniami skurczy mięśni. Dziś wykorzystywany głównie w gabinetach medycyny estetycznej wiedzie prym wśród wielu metod pozbywania się niechcianych zmarszczek.

Medycyna estetyczna wprowadzając botox do swoich gabinetów zyskała szeregi zadowolonych klientów zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Zastrzyki z botoxu podaje się podskórnie w wybrane miejsce bez znieczulenia. Dzięki botoxowi zostają zablokowane impulsy nerwowe przepływające z mózgu do tkanek nerwowych. Zabieg trwa od 15 do 30 minut i zależy głównie od wielkości obszaru, w które ma być wstrzyknięty preparat. Efekt utrzymuje się przez okres około 6 miesięcy i redukcji ulega około 80 % zmarszczek. Jeśli marzy się o długoterminowym efekcie należy planować z wyprzedzeniem kolejne zabiegi.

Pamiętajmy jednak o wielu przeciwwskazaniach do wykonywania tego typu zabiegów. Kuracji nie mogą poddawać się osoby mające zaburzenia sercowo-naczyniowe oraz nerwowe, kobiety w ciąży i karmiące piersią, przy chorobach mięśni oraz uczuleniu na albuminę ludzką.   

Medycyna estetyczna wykorzystuje z powodzeniem botox także w innych celach leczniczych.
Toksyna botulinowa stosowana jest również w leczeniu skurczy mięśni gałki ocznej a także do leczenia nadmiernego pocenia się. W dalszym ciągu przeprowadzane jest wiele badań mających stwierdzić lecznicze działanie botoxu na liczne schorzenia – migrenowe bóle głowy, zwyrodnienia stawów biodrowych lub kolan.

K-S-A
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *