Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Medycyna estetyczna – depilacja laserowa

Medycyna estetyczna poleca bezpieczne zabiegi depilacji laserowej polegające na trwałym usunięciu zbędnego owłosienia z wybranych partii ciała. Wiązka lasera przenika w głąb skóry trwale niszcząc cebulkę włosa. Zabieg jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta ze względu na rodzaj skóry i włosów.

Pierwsze zabiegi laserowego usuwania włosów zostały przeprowadzone na początku lat 60 ubiegłego wieku. Pierwotnie urządzenia miały zbyt długą wiązkę lasera i były nieprecyzyjne czego skutkiem było uszkadzanie skóry i pigmentu włosa. W miarę upływu czasu zabiegi depilacji laserowej w gabinetach medycyny estetycznej stały się precyzyjne dzięki wykorzystywaniu nowoczesnych urządzeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Jak każdy zabieg również depilacja laserowa musi być poprzedzona konsultacją, wykonaniem próby laserowej a także ogólną oceną typu i stanu włosa i skóry. Istotne jest dostosowanie odpowiedniej długości wiązki lasera zgodnie z wieloma parametrami. Medycyna estetyczna wprowadza kilka ograniczeń i warunków dotyczących bezpiecznemu poddawaniu się zabiegowi depilacji laserowej. Nie wolno używać kremów zawierających retinol, kwasy owocowe, witaminę A i C, w miejscu depilowanego obszaru w okresie 4 tygodni przed zabiegiem. Nie poleca się również opalania a także stosowania leków i herbatek zawierających w swoim składzie wyciąg z nagietka i dziurawca.

Po zabiegu depilacji laserowej nie można używać środków złuszczających, zawierających w swoim składzie alkohol i inne substancje drażniące. Zaleca się stosowanie środków bezmydłowych i delikatnych dla skóry.

Pamiętajmy, że w celu uzyskania najlepszych efektów zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć co kilka tygodni w zależności od miejsca przeprowadzenia zabiegu i typu włosa. Zabiegi nie są polecane w przypadku jasnego koloru włosów, ponieważ nie reagują one na wiązkę lasera.

K-S-A  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *