Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Medycyna estetyczna – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest związkiem, który efektywnie i bezpiecznie wygładza zmarszczki. U osób młodych występuje w wystarczającej ilości, skóra jest jędrna i elastyczna. Wraz z wiekiem skóra traci sprężystość, zanika zdolność wiązania wody i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Medycyna estetyczna z reguły wykorzystuje żele na podłożu kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek, powiększanie ust i biustu.

W przeszłości kwas hialuronowy uzyskiwano w naturalny sposób, wykorzystywano kogucie grzebienie i pępowinę. Aktualnie stosuje się preparaty syntetyczne, które są bezpieczne dla organizmu i nie powodują reakcji uczuleniowych. Kwas hialuronowy doskonale wiąże wodę w skórze i sukcesywnie wchłania się, co jest przyczyną jego krótkotrwałego działania. W związku z tym zabiegi wypełniania zmarszczek w gabinetach medycyny estetycznej powinny być regularnie powtarzane co kilka miesięcy.

Sam zabieg wypełniania zmarszczek opiera się na zastosowaniu podskórnych zastrzyków zawierających żel na bazie kwasu hialuronowego. Miejsce w którym wykonuje się zastrzyki wstępnie znieczula się miejscowo. Konsekwencją zabiegu jest całkowite usunięcie widocznych zmarszczek lub zmniejszenie bardzo głębokich. Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia lub niewielkie krwiaki, które znikają po kilku dniach. Medycyna estetyczna poleca stosowanie zabiegu do wypełniania zmarszczek na twarzy i szyi oraz dekolcie. W przypadku trwalszych efektów zaleca się równoczesne zastosowanie botoxu.

Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego są stany zapalne skóry, kolagenoza, laktacja, ciąża oraz uczulenie na wstrzykiwany produkt.

K-S-A    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *