Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Medycyna estetyczna – mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa jest nowoczesnym zabiegiem mającym za zadanie zmniejszenie cellulitu i  tkanki tłuszczowej a także znaczne poprawienie kondycji skóry. Medycyna estetyczna podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej wykorzystując wiele dostępnych preparatów odmładza skórę, spłyca zmarszczki i rozstępy a także pielęgnuje biust.    

Mezoterapia bezigłowa polega przede wszystkim na wysyłaniu impulsów elektromagnetycznych, które docierając do wnętrza komórek pielęgnują je i odmładzają. Przed zabiegiem ważne jest zastosowanie mikrodermabrazji diamentowej, która wstępnie przygotowuje skórę do zabiegu wygładzając ją i dotleniając.

W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej dostępnych jest wiele środków pielęgnacyjnych wykorzystywanych w trakcie zabiegu dostosowanych do odpowiednich części ciała i typu skóry. Również częstotliwość i długość impulsów elektromagnetycznych jest regulowana i przystosowana do odczuć pacjenta. Zabieg jest bezbolesny, nie występuje  ryzyko powikłań dzięki czemu może być regularnie stosowany.

Medycyna estetyczna w terapii przeciwzmarszczkowej zaleca wykonanie przynajmniej 4 zabiegów w kilkudniowych odstępach, a następnie regularne powtarzanie ich przynajmniej raz w miesiącu. Podczas zabiegu skóra dotlenia się, uwalnia od toksyn oraz zostaje wygładzona i ujędrniona. Naturalnym następstwem jest zwiększenie ilości wytwarzanej w skórze elastyny i kolagenu.

W celu redukcji rozstępów, cellulitu i tkanki tłuszczowej należy wykonać około 12 zabiegów powtarzanych co 3 dni. Skóra staje się jędrna, sprężysta a rozstępy i cellulit mniej widoczne.

Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu jest ciąża, choroby serca, choroby skóry, epilepsja i świeża opalenizna.

K-S-A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *