Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Medycyna estetyczna – mikrodermabrazja

Medycyna estetyczna proponuje pielęgnacyjne i nowoczesne zabiegi mikrodermabrazji, które polegają na usuwaniu kolejnych warstw naskórka. Do tego celu stosuje się specjalne urządzenie, które emituje kontrolowany strumień mikrokryształków. Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka, poprawiającą ogólny wygląd skóry.

Najbardziej popularna jest mikrodermabrazja diamentowa, która polega na usuwaniu poszczególnych warstw naskórka za pomocą diamentowych głowic. Metoda ta stosowana jest najczęściej u osób mających bardzo delikatną i wrażliwą cerę, skłonną do alergii. Medycyna estetyczna w trakcie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej wykorzystuje diamentowe kryształki, wielokrotnego użytku, które powinny być zawsze sterylizowane. Najlepsze są kryształki pochodzenia naturalnego. Jest metodą bezpyłową, końcówka urządzenia dokładnie zasysa martwy naskórek. Zabieg trwa około godzinę, jest bezbolesny.

Mikrodermabrazja korundowa jest również wykorzystywana podczas zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Należy pamiętać, że nie jest przeznaczona dla osób uczulonych – ważna jest konsultacja z alergologiem. Podczas zabiegu wykorzystywane są mikronizowane kryształki tlenku glinu. Urządzenie do tego typu zabiegu posiada dwie końcówki, jedna emituje strumień kryształków, druga zasysa martwy naskórek. Skóra po takim zabiegu może być zaczerwieniona, ponieważ metoda ta gwarantuje silny efekt złuszczania. Polecana osobom mającym przebarwienia skórne i rozszerzone pory.

Mikrodermabrazja tlenowa jest najdelikatniejszym zabiegiem, wykorzystującym tlen i sól fizjologiczną do złuszczania martwego naskórka. Polecana do usuwania zalegających w porach zanieczyszczeń, które powodują powstawanie zaskórników. Należy poddać się większej ilości zabiegów aby była skuteczna. 

K-S-A     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *