Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Medycyna estetyczna – rozstępy

Rozstępy skóry najczęściej pojawiają się w okolicy brzucha, ud, biustu i pośladków. Są wrzecionowatymi pasmami powstającymi na skutek nagłego rozciągania skóry pod wpływem różnych czynników. Medycyna estetyczna sięga po kilka zabiegów terapeutycznych, które pozwalają ograniczyć widoczność i rozszerzanie się już powstałych rozstępów.

Główną przyczyną powstawania rozstępów jest ciąża, zaburzenia hormonalne, nagły wzrost masy ciała, uwarunkowanie genetyczne lub uprawianie sportów siłowych. Podczas zbyt dużego rozciągania się skóry zostają przerwane włókna kolagenowe co staje się bezpośrednią przyczyną powstania nieatrakcyjnych blizn.

Rozróżniamy dwa etapy powstawania rozstępów. W pierwszym etapie rozstępy mają wygląd czerwonych i błyszczących pasm, lekko uwypuklonych. Natomiast w drugim etapie rozstępy rozjaśniają się i pozornie redukują. Najlepsze efekty terapeutyczne osiąga się w pierwszym etapie powstawania rozstępów. Należy jednak pamiętać, że żaden krem ani najlepszy zabieg nie gwarantuje, że rozstępy znikną. Najważniejsze jest wcześniejsze zapobieganie niż późniejsze poszukiwania cudownego leku czy zabiegu.

Medycyna estetyczna poleca kilka skutecznych zabiegów mogących choć w pewien sposób rozjaśnić lub spłycić powstałe blizny. Polecany jest zabieg endermologii, który przyspieszy procesy odnowy skóry dzięki stymulacji i zwiększonej produkcji elastyny i kolagenu. Zabieg mikrodermabrazji uelastyczni i dotleni skórę a także przyspieszy jej regenerację. W gabinetach medycyny estetycznej wykonywane są także zabiegi mezoterapii, polegające na wstrzykiwaniu preparatów stymulujących odnowę włókien kolagenowych a także specjalistyczne peelingi złuszczające naskórek i wspierające leczenie.

K-S-A

 

   
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *