Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Medycyna estetyczna – walka ze zmarszczkami

Starzenie się skóry, wpływ czynników zewnętrznych, stres, grymasy mimiczne, nadużywanie alkoholu i papierosów sprawia, że na twarzy pojawiają się zmarszczki. Pierwsze zmarszczki pojawiają się na twarzy już między 25 a 30 rokiem życia. Medycyna estetyczna dzięki swoim osiągnięciom jest doskonałą metodą walki ze zmarszczkami i niwelowaniem zmian upływającego czasu.

Medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ważne jest właściwe rozpoznanie i ocena stanu skóry przed wybraniem odpowiedniej metody walki ze zmarszczkami. Najczęściej stosowane zbiegi w gabinetach medycyny estetycznej:

–    mikrodermabrazja – polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka przy użyciu różnych  mikrokryształków (mikrodermabrazja diamentowa, mikrodermabrazja korundowa, mikrodermabrazja tlenowa)
–    peeling chemiczny – polega na usuwaniu martwych komórek naskórka i delikatnym wygładzeniu zmarszczek
–    kwas hialuronowy – stosowany do wypełniania zmarszczek, ponieważ szybko wchłania się do organizmu zabieg należy powtarzać 2-3 razy w roku
–    botox – toksyna botulinowa (jad kiełbasiany), z powodzeniem stosowany na zmarszczki mimiczne, podawany podskórnie w wybranym miejscu

Pamiętajmy, że wraz z wiekiem w skórze zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastyny dlatego ważna jest również odpowiednia pielęgnacja w domu. Należy codziennie używać odpowiednich kremów i żeli dostosowanych do rodzaju skóry, a także stosować odpowiednią dietę bogatą w składniki mineralne i witaminy. W gabinetach medycyny estetycznej można również skorzystać z profesjonalnych masaży twarzy, które pobudzają krążenie, a także wykonywać je regularnie samemu w domu.          

K-S-A   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *