Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna w odróżnieniu od chirurgii plastycznej zajmuje się przede wszystkim pielęgnacją skóry, zapobieganiu starzeniu się skóry a także korektą różnych defektów pojawiających się wraz z upływem wieku.  

Medycyna estetyczna pojawiając się na świecie w latach 70. XX wieku stała się alternatywą dla operacji plastycznych. Wykonywana wyłącznie w pozachirurgicznych zabiegach nie wymagających pobytu w specjalistycznej klinice. W Polsce pierwszy gabinet otworzył w 1991 dr Andrzej Ignaciuk, który obecnie jest prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są nie tylko przez dermatologów, ale także przez lekarzy różnych specjalizacji, którzy dokształcili się w tej dziedzinie. W 2002 roku w Polsce rozpoczęła swoją działalność dwuletnia Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Pielęgnacja skóry w specjalistycznych gabinetach medycyny estetycznej zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród  kobiet, ale również wielu mężczyzn zaczyna dostrzegać potrzebę dbania o własny wizerunek. Dziś nie wystarczy dobry krem pod oczy czy balsam, liczy się smukła sylwetka, jędrna skóra i dobre samopoczucie w każdym wieku. Popularność zyskują zabiegi upiększające, likwidujące cellulit, rozstępy, cienie pod oczami a także korekta blizn czy zapadniętych policzków. Profilaktyka przedwczesnego starzenia się skóry i likwidacja drobnych mankamentów sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni i zadbani.

K-S-A     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *