Artykuły medyczne

Melisana Klosterfrau – 12 leczniczych ziół w jednej butelce

Melisana Klosterfrau to unikalna kompozycja 12 ogólnie uznanych leczniczych ziół, pochodzących ze starannie wyselekcjonowanych upraw. Powstała 180 lat temu receptura Melisany Klosterfrau, której skuteczne i wielostronne działanie potwierdzają współczesne badania naukowe, pomaga zwalczać objawy stresu, którym często towarzyszą stany napięcia i niepokoju, bezsenność, problemy z układem pokarmowym oraz bóle głowy. Melisana działa również wspomagająco w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

Najważniejszym naturalnym składnikiem Melisany Klosterfrau jest melisa lekarska, która ma właściwości uspokajające, wykorzystywane w leczeniu dolegliwości powstałych na tle nerwowym. Działa również wzmacniająco przy przeziębieniach. Do celów leczniczych wykorzystuje się liście i pozyskiwane z nich olejki eteryczne. Kolejnym składnikiem Melisany Klosterfrau jest imbir łagodzący dolegliwości związane z zaburzeniami trawienia. Podobne działanie ma arcydzięgiel litwor. Natomiast oman wielki ceniony jest za korzystny wpływ na drogi oddechowe. W starożytnym Rzymie uznawany był za lek i przyprawę, korzeń smażony w cukrze uchodził za prawdziwy przysmak.
W skład Melisany Klosterfrau wchodzi również goździkowiec korzenny, którego użycie zapewnia cofanie się stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Alpinię lekarską wykorzystuje się do leczenia dolegliwości związanych z trawieniem, do pobudzania apetytu i zwalczania gorączki. Posiadający właściwości antybakteryjne pieprz czarny stosowany jest przy problemach żołądkowych. Natomiast substancje goryczkowe goryczki żółtej wykorzystywane są do produkcji preparatów pobudzających proces trawienia. Kwiaty pomarańczy gorzkiej używane są jako łagodny środek uspokajający w stanach podenerwowania i przy zaburzeniach snu. Zarówno cynamonowiec jaki i kardamon posiadają właściwości łagodzące wzdęcia oraz pobudzające apetyt. Natomiast pochodzący z Afryki strączyniec znany jest z właściwości delikatnie przeczyszczających.

Melisana Klosterfrau pomaga zwalczyć objawy stresu i jest zalecana do stosowania w przypadku:

 •  stanów napięcia, wewnętrznego niepokoju,

 •  problemów z zasypianiem,

 •  bólów głowy,

 •  meteoropatii,

 •  dolegliwości sercowych bez przyczyn organicznych,

 •  dolegliwości miesiączkowania i okresu klimakterium,

 •  dolegliwości żołądkowo-jelitowych,

 •  objawów przeziębienia,

 •  bólów mięśni (stosowanie zewnętrzne),

 •  zapalenia dziąseł (stosowanie zewnętrzne).

Preparat Melisana Klosterfrau jest dostępny w aptekach, bez recepty:

 

  •  Melisana Klosterfrau 47 ml – ok. 8,10 zł

  •  Melisana Klosterfrau 95 ml – ok. 12,80 zł

  •  Melisana Klosterfrau 155 ml – ok. 17,40 zł

  •  Melisana Klosterfrau 235 ml – ok. 24,30 zł

 

Wskazania:

 

Stosowanie wewnętrzne: pomocniczo w nerwicach, stanach napięcia i podniecenia, niepokoju, utrudnionym zasypianiu, bólach głowy, wrażliwości na zmiany pogody, dolegliwościach sercowych bez przyczyn organicznych, bolesnym miesiączkowaniu i w okresie menopauzy, dolegliwościach żołądkowo-jelitowych takich jak: niestrawność, uczucie pełności po posiłku, braku łaknienia. Stosuje się też dla złagodzenia objawów zaziębienia lub grypy.

Stosowanie zewnętrzne: w nerwobólach, bólach mięśni, bólach mięśni po wysiłkach, postrzale, zapaleniu dziąseł.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować przy wrzodzie żołądka lub dwunastnicy.

Ostrzeżenia:

Lek zawiera ok.66% obj. alkoholu. Stosując lek wg zaleconego dawkowania chory otrzymuje w każdych 3 łyżeczkach do 7,9 g alkoholu.

Leku nie należy podawać w chorobach wątroby, w ciąży oraz dzieciom. Ze względu na obecność alkoholu w preparacie działanie innych leków może być upośledzone lub wzmocnione. Zdolność reagowania może być zmniejszona w sytuacji ruchu ulicznego i przy obsługiwaniu maszyn.

Postać: płyn doustny, płyn na skórę

Skład: produkt złożony

Podmiot odpowiedzialny: MCM Klosterfrau Vertriebsgesellschaft mbH,

Gereonsmühlengasse 1-11, 50670 Kolonia, Niemcy

Dystrybutor: Nepentes S.A., ul. Gwiaździsta 69 F, 01-651 Warszawa

www.melisana.pl

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie długotrwałego stosowania.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *