Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Metody redukcji cellulitu

Na samym początku, żeby choć w małym stopniu zmniejszyć cellulit, pij dużo wody. Zaleca się picie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Pomaga to usunąć toksyny z organizmu i uregulować metabolizm.

Pamiętaj że żadna dieta nie przyniesie pożądanego skutku jeśli nie zaczniesz ćwiczyć. Wykonanie nawet kilku prostych ćwiczeń dziennie pomoże ci zredukować cellulit. Jednak dla lepszych rezultatów musisz wykonywać bardziej energiczne ćwiczenia. Utrata zbędnych kilogramów znacznie poprawi wygląd twojej skóry.
Kolejnym krokiem może być wprowadzenie zmian w swojej diecie. Do minimum ogranicz spożycie tłuszczy, cukrów i zawartych w nich kalorii. Zamiast tego wprowadź do swojej diety produkty o właściwościach antycellulitowych, zawierające antyoksydanty.
Na rynku jest wiele typów żywności, które z poleceniem można wprowadzić do zrównoważonej diety na cellulit. Pamiętaj jednak, by jeść jak najwięcej białka i błonnika. Białka pomogą ci uwolnić tłuszcz nagromadzony w tkance skórnej i zredukować powstałe na skórze zagłębienia. Pamiętajmy, ze redukcja cellulitu to mozolny i drugotrwały proces.
W ramach możliwości spożywaj około 3 gram białka na każdy kilogram beztłuszczowej masy ciała, jeśli jesteś umiarkowanie aktywna osobą i około 0,5 grama białka na każdy kilogram beztłuszczowej masy ciała, jeśli jesteś osobą bardzo aktywną. Jedz chude białko ryb, zwłaszcza łososia, zawierają one duże ilości niezbędnych kwasów tłuszczowych.
Pamiętaj równie, że witaminy pomogą ci zwalczyć cellulit. Wprowadź je zatem do swojej diety. Pomogą ci zwalczyć wiele objawów i ustabilizują metabolizm.
Zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe – do potraw dodawaj olej z ryb lub siemienia lnianego, dzięki temu już po 2 miesiącach zobaczysz poprawę struktury skóry.
Wzbogać swoją dietę w antyoksydanty, które pomogą ci walczyć z cellulitem. Najlepsze przeciwutleniacze, które doskonale zwalczają skórkę pomarańczową zawarte są w: jagodach jałowca, herbacie z mięty pieprzowej, ekstrakcie z pestek winogron i czarnego pieprzu, wyciągu z korzenia cynamonu, cebuli, goździkach, czosnku i imbirze.
Doskonałym antyoksydantem jest również zielona herbata, pomaga spalić zbędne kalorie i zredukować cellulit.
Nie zapomnij, ze SA profesjonalne zabiegi slużące redukcji cellutu. Endermologia to bardzo efektywna metoda zwalczania cellulitu. Zaczynasz od 14 – 18 zabiegów 1 lub 2 razy w tygodniu. Podczas zabiegu dwie rolki znajdujące się w hermetycznej komorze masują twoje ciało, jednocześnie tworzone jest podciśnienie, które wytwarza siłę ssącą. Podczas tego zabiegu pobudzane są nawet najgłębsze warstwy tłuszczu. Innym sposobem na walkę z cellulitem jest zapisanie się na specjalne masaże. Wystarczy jeden masaż tygodniowo. Pamiętaj by szczególną uwagę skupić na najbardziej problemowych miejscach.
Przede wszystkim zaakceptuj i pokochaj swoje ciało. Zadbaj o nie najlepiej jak potrafisz i nie przejmuj się kilkoma dołeczkami na pośladkach. Kobiety są bardziej wyczulone na punkcie cellulitu niż mężczyźni. Niektórzy z nich po prostu go nie zauważają. Inni uważają, że dołeczki na pupie są naprawdę słodkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *