Artykuły medyczne

Metody transplantacji włosów

Istnieją dwie zadowalające metody transplantacji włosów. Oto ich opis

Zabieg przeszczepów włosów jest obecnie jedyną skuteczną i trwałą metodą uzupełnienia ubytków włosów.
W obecnych czasach stosowane są następujące metody przeszczepu włosów:
• Metoda STRIP – z j. angielskiego tłumaczony jest jako pasek włosów. Metoda ta charakteryzuje się cięciem, które chirurg wykonuje. Wycina się pasek włosów z tyłu głowy o długości około 15cm i szerokości około 1cm. Z tego paska asystenci lekarza przygotowują pojedyncze szczepy zawierające od 1 do 3 włosów. Następnie chirurg nacina skórę w miejscach pozbawionych włosów i wkłada tam przygotowane kępki włosów. Jednak nie mogą one być wszczepiane za blisko siebie. Dlatego też, aby uzyskać zadowalający efekt przeszczepu włosów zazwyczaj potrzebnych jest około 3 zabiegów. Ponowny zabieg można wykonać po około sześciu miesiącach.
• Metoda FUE – z j. angielskiego to Follicular Unit Extracion. Może być tłumaczone jako wydobycie mieszków włosowych. Najpierw należy zgolić włosy w tylnej części głowy. Nie wycina się tu paska włosów, ale jedynie pobiera pojedyncze mieszki włosowe. Chirurg nacina skórę głowy w miejscach, gdzie nie ma włosów i umieszcza tam pobrane wcześniej mieszki włosowe. Największa zaletą takiego zabiegu jest fakt, że nie pozostaje blizna z tyłu głowy. Dzięki temu w przyszłości można zgolić włosy na bardzo krótko i nie będzie żadnych śladów po operacji. Na przeprowadzenie tego zabiegu potrzeba jest bardzo dużo czasu. Przeszczep włosów metodą FUE zalecany jest w przypadku niewielkich obszarów wyłysienia, na przykład środek głowy u mężczyzny lub utraty włosów w wyniku wypadków.

Zabiegi wykonywane w każdej klinice są przeprowadzone pod fachowym okiem specjalistów. Kliniki dermatologiczne bowiem to dzis prężnie działające ośrodki które  wyróżnia nowoczesność i niezawodność.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *