Zdrowie i Uroda

Mikrodermabrazja – charakterystyka

Mikrodermabrazja to zabieg pozwalający widocznie poprawić kondycję skóry. Podczas zabiegu usuwany jest martwy naskórek i zanieczyszczenia.

Opis zabiegu

Mikrodermabrazja należy do grupy mikropeelingów. W odróżnieniu jednak od dermabrazji, peelingu chemicznego czy laseroterapii charakteryzuje się niskim poziomem występowania powikłań. Potencjalne blizny i zaczerwienienia, pojawiają się niezwykle rzadko i to w znikomych ilościach. Poza tym, atutem tego zabiegu są widoczne od razu efekty. Sesja polega na mechanicznym złuszczaniu komórek naskórka, co wpływa na tworzenie się nowych elementów zastępujących braki. Złuszczanie naskórka odbywa się stopniowo, dlatego poziom wystąpienia blizn czy nierównego peelingu jest niewielki. Dodatkowo, zabieg mikrodermabrazji jest bezbolesny, a pacjent po zakończeniu sesji może od razu wrócić do codziennych zajęć.

Typy mikrodermabrazji

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: diamentowa, tlenowa i korundowa. Pierwszy typ zabiegu polecany jest osobom ze skórą delikatną i skłonną do zmian alergicznych. Używa się w nim diamentowej głowicy z nakładką, która zbiera zanieczyszczenia. Sesja w salonie kosmetycznym trwa zazwyczaj godzinę. Mikrodermabrazja diamentowa jest metodą bezpyłową, dlatego na skórze nie pozostają żadne ślady. Na rynku dostępne są obecnie kompaktowe urządzenia do tego rodzaju zabiegu. Dzięki nim można wykonywać peeling w domu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na wizytę w salonie kosmetycznym. Wysokiej klasy osprzęt znajduje się np. na: https://importmania.pl/product-pol-879-Mikrodermabrazja-diamentowa-do-uzytku-domowego-RE17.html. Innym rodzajem mikrodermabrazji jest ta tlenowa. Polega ona na dostarczaniu pod skórę tlenu pod ciśnieniem. W ten sposób usuwane są wszelkie zabrudzenia i niedoskonałości. Mikrodermabrazja krudowa jest podobna do diamentowej, inne są jedynie głowice urządzenia. Zamiast diamentu stosuje się mikronizowane kryształki glinu.

Kto powinien poddać się zabiegowi?

Zabieg mikrodermabrazji nie tylko oczyszcza skórę, ale również wygładza zmarszczki i sprawia, że jest ona bardziej jędrna. Rekomenduje się go osobom, które zauważyły u siebie oznaki starzenia się skóry i chcą poprawić jej wygląd. Dla kobiet po 40. roku życia zalecana jest kuracja składająca się z kilku sesji mikrodermabrazji. Dzięki niej pobudzona zostanie produkcja elastyny, skóra będzie widocznie wygładzona i odmłodzona. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są m.in. popękane naczynka krwionośne, trądzik różowaty i choroby skóry. W takich przypadkach konieczna jest konsultacja specjalistyczna, podczas której lekarz pomoże w rozwiązaniu problemu.

Obecnie każdy z nas chce jak najdłużej cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem. Dzięki mikrodermabrazji można widocznie poprawić kondycję skóry i oczyścić ją z toksyn. Poza tym, ogromnym atutem jest to, że dzięki niewielkim urządzeniom można wykonywać zabieg samodzielnie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *