Artykuły medyczne,  Artykuły odżywianie

Miód i jego wlyw na nasze zdrowie

Jak wiadomo większość ludzi ogromną rolę przywiązuje do zdrowego odżywiania oraz przestrzegania odpowiedniej diety. Osoby, które walczą ze zbędnymi kilogramami bardzo często chwytają się najróżniejszych diet. Niektóre z nich są zdrowe, natomiast inne potrafią wyniszczyć organizm i mają negatywny wpływ np. na nerki. Odpowiednie żywienie wpływa także na dobre samopoczucie. Aby zachować zdrowie wiele osób sięga po różnego rodzaju produkty, które wpływają na jakość życia.
Ostatnimi czasy niezwykle popularne stało się spożywanie miodu manuka.
Miód manuka produkowany jest oczywiście przez pszczoły poprzez zbieranie nektaru z owego drzewa. Jakie są zatem właściwości? Jednym z głównych zastosowań jest przede wszystkim to, że miód ma korzystny wpływ na naszą odporność, skórę oraz poprawia przemianę materii. Kolejnym specyfikiem dość często wykorzystywanym w codziennej diecie jest srebro koloidalne. Bardzo często używane jest przez osoby w wieku dojrzewania, gdyż jedną z najważniejszych właściwości srebra koloidalnego jest przede wszystkim zwalczanie trądziku. Ponadto lek ten ma szerokie zastosowanie, jeśli chodzi o usuwanie pleśniawek, grzybów i innych infekcji skóry. Przeznaczony jest także dla osób, które „walczą” z zapaleniem uszu, spojówek, czy też łuszczycą. Niewiele osób zdaje sobie także sprawę z tego, że jest polecany w przypadku oparzeń, zranień, a nawet pojawienia się opryszczki.
W ówczesnych czasach wiele osób decyduje się na oczyszczanie organizmu. Sposobów na osiągnięcie odpowiedniego efektu jest wiele, natomiast jednymi z najpopularniejszych są niewątpliwie: spożywanie dużej ilości błonnika, oczyszczających mieszanek ziołowych, a nawet lewatywy. Jeśli chodzi o detoksykację organizmu skuteczna może okazać się także sauna, dzięki której naczynia krwionośne zostają rozszerzone i człowiek wydziela znacznie więcej potu, przez który usuwane są toksyny.
Ostropest plamisty to kolejny specyfik, na który warto zwrócić swoją uwagę. Jest to nic innego, jak roślina, która pełni ogromną rolę w odtruwaniu organizmu. Podnosi ona poziom glutationu, który odpowiedzialny jest za regenerację komórek.
Obecnie coraz więcej młodych osób zaczyna swoją przygodę z paleniem papierosów bardzo wcześnie. Jak wiadomo substancje w nich zawarte mają destrukcyjny wpływ na organizm każdego człowieka niezależnie od wieku oraz płci. Substancje smoliste zawarte w papierosach są główną przyczyną powstawania raka płuc. Każdy palacz doskonale wie, że niełatwo jest pokonać nałóg, dlatego od pewnego czasu na rynku można spotkać zamienniki tradycyjnych wyrobów tytoniowych w postaci e-papierosa. Zdania dotyczące ich wpływu na organizm są podzielone. Natomiast warto zaznaczyć, iż owe zamienniki nie posiadają w swym składzie tlenku węgla. Dodatkowo zdaniem ekspertów e-papierosy nie powodują powstawania raka, gdyż para powstająca podczas wydychania nie zawiera żadnych szkodliwych składników oprócz nikotyny. E-papieros składa się przede wszystkim z wody, gliceryny, nikotyny i glikolu propylenowego. Większość palaczy, którzy korzystają z elektronicznych papierosów już nigdy nie powraca do tradycyjnych, ponadto wielu osobą udaje się raz na zawsze pozbyć nałogu.
Kolejnym produktem mającym ogromne właściwości odżywcze jest olej lniany. Zawiera on nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Ponadto jest bogaty w witaminy ADK.
 Dobór odpowiedniej diety jest istotny, gdyż dzięki niej można uniknąć wielu chorób. Warto zwracać uwagę na składniki pokarmowe oraz dostarczać organizmowi odpowiednią dawkę witamin, a także minerałów. 
Wyżej wymienione produkty uzupełniają niedobory składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *