Stomatologia

Misja: znalezienie dobrego dentysty. Po czym poznać tego właściwego?

Znalezienie odpowiedniego fachowca w dziedzinie stomatologii to dla Ciebie syzyfowa praca? Masz wrażenie, że taki nie istnieje? Zwróć uwagę na poniższe cechy stomatologa. Jeśli możesz postawić haczyk przy każdej, to najprawdopodobniej znak, że znalazłeś tego jedynego.

Dobry stomatolog zawsze omawia swoją pracę

Co to znaczy? Przed przystąpieniem do wykonywania danych czynności profesjonalny dentysta najpierw powie Ci, na czym polega problem, a potem objaśni, w jaki sposób go rozwiąże. Prostym i zrozumiałym dla Ciebie językiem wytłumaczy i rozwieje wszelkie wątpliwości czy obawy. Dla fachowca ważne jest, byś w pełni uczestniczył w tym, co robi i był świadom zabiegów zachodzących w Twojej jamie ustnej.

Dobry stomatolog się nie spieszy

Dokładność i pełne poświęcenie uwagi Tobie – to kolejne cechy dobrego dentysty. Nie chodzi o to, by był powolny, ale precyzyjny i maksymalnie skupiony. Musi przeznaczyć na Twój problem tyle czasu, ile potrzeba, bez pośpiechu wynikłego np. z opóźnienia i dużej kolejki przed gabinetem. Pośpiech jest złym doradcą, a w przypadku pracy stomatologa może nieść ze sobą ryzyko uszczerbku na zdrowiu, więc nie ma z tym żartów!

Dobry stomatolog nie osiada na laurach

Oznacza to tyle, że nie uważa się na tyle dobrego, by nie móc być jeszcze lepszym. Chce rozwijać swoje umiejętności i to robi – także z myślą o swoich pacjentach. Uczestniczy w wielu szkoleniach, kursach i sympozjach, a dowodem na to są liczne dyplomy, certyfikaty oraz zaświadczenia na ścianie gabinetu. Widać wówczas, że jego praca wynika z prawdziwej pasji i zaangażowania!

Dobry stomatolog dba o swoje miejsce pracy

W tym przypadku należy wyróżnić dwie kwestie: higienę i wyposażenie. Ta pierwsza jest oczywiście bezdyskusyjna i prawdziwy profesjonalista zadba nawet o najmniejszy szczegół z nią związany. Jeśli chodzi o wyposażenie gabinetu, to oczywiście zależy od budżetu jego firmy. Ważne jednak, by oprócz najbardziej podstawowych sprzętów znalazły się tam takie wynalazki jak mikroskop do leczenia kanałowego czy pracownia RTG. To też w końcu oszczędność Twojego czasu i spore ułatwienie pracy dentysty.

Dobry stomatolog jest oblegany i ceni swoje umiejętności

Wieść o jego fachu rozniosła się w okolicy, a przed jego gabinetem widać kolejkę. To może być dla Ciebie zniechęcające, ale to także znak, że warto poczekać! Ponadto dobry dentysta wie, że jego praca jest nieprzeciętna i tym samym nie wyświadczy usługi za pół darmo. Dobrze jest wydać nieco więcej, a mieć pewność, że wypełnienie czy inna czynność stomatologiczna zostanie wykonana na najwyższym poziomie.

W Lift Dent przekonasz się, co oznacza dobry stomatolog z Rybnika. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *